Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny dom w Tuszynie pod Łodzią - RE:STARK HOUSE

mat. architektów/red. WG

Ten nowoczesny, nieco surowy w odbiorze dom ma powstać w Tuszynie pod Łodzią. To otoczona z trzech stron przez las działka zdefiniowała układ bryły. Zobaczcie RE:STARK HOUSE - nowy projekt pracowni REFORM Architekt.

Nowoczesny dom w Tuszynie pod Łodzią -  RE:STARK HOUSE. Proj. Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt
Nowoczesny dom w Tuszynie pod Łodzią - RE:STARK HOUSE. Proj. Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt
Mat. REFORM Architekt

RE: STARK HOUSE to najnowszy projekt Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Nowoczesny dom, o powierzchni 400 m2 stanąć ma działce liczącej 3600 m2 w miejscowości Tuszyn pod Łodzią. Działka w zacisznej, leśnej okolicy otoczona jest drzewami. Bezpośrednie sąsiedztwo lasu niosło za sobą pewne utrudnienia.

Zobacz także: Dom w lesie pod Warszawą. Circle Wood House jest jak wycięty pień>>

W tym projekcie kluczowe było wyznaczenie granic zagospodarowania pod dom – od wszystkich granic działki musieliśmy odsunąć się na 12 metrów w głąb, z uwagi na las otaczający działkę dokładnie z trzech stron. Było to związane z narzuconymi warunkami technicznymi wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego

 

tłumaczy architekt Marcin Tomaszewski z pracowni REFORM Architekt.

To teren zdefiniował brył domu. Mimo dużej powierzchni działki, po zachowaniu wszelkich koniecznych odstępów na dom nie zostało zbyt wiele miejsca. Wymusiło to zaprojektowanie podłużnego budynku, który finalnie stanie na samym środku działki.

Na parterze domu zaprojektowano się strefy techniczne, dzienne, salon oraz basen. Sypialnia właścicieli znajdzie się na górze. Okna będą skierowane na las, aby domownicy mogli cieszyć się widokiem otaczającej natury oraz prywatnością. Nieco surowy w odbiorze bryła dobrze wpisuje się w otoczenie. Konstrukcja domu jest tradycyjna. Użyte w projekcie materiały to przede wszystkim szkło i beton.

Dom „RE: STARK HOUSE” znajduje się w fazie projektu w pełni zaakceptowanego przez klienta. Przewidywaną datą realizacji jest koniec czerwca 2021 roku.

Zobacz także: Lustrzany dom pod Warszawą. Jak powstają?>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesny dom w Tuszynie pod Łodzią - RE:STARK HOUSE