Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogromne akwarium z falami w Seulu? To iluzja! Szuka na gigantycznym ekranie LED

WG

W sieci lotem błyskawicy rozchodzi się filmik przedstawiający... no właśnie, ogromne akwarium z wodą w samym centrum Seulu? To anamorficzna iluzja najwyższej klasy. Obrazy fal wyświetlane są na ogromnym ekranie LED stojącym na K-Pop Sqare w dzielnicy Gangam-gu w Seulu.

Ogromne akwarium z falami w Seulu? To iluzja! Szuka na gigantycznym ekranie LED
Ogromne akwarium z falami w Seulu? To iluzja! Szuka na gigantycznym ekranie LED
Fot. screen z filmu zamieszczonego przez d'stric na platformie YouTube

"Wave" (ang. fala) to niezwykły pomysł koreańskiego studia projektowego d'stric, zrealizowany wiosną 2020 roku. Wszystko opiera się na iluzji - stojąc na K-Pop Square w dzielnicy Gangam-gu w Seulu, widzimy pełne wody ogromne akwarium w którym "uwięziono" fale. Dopiero podchodząc bliżej możemy się przekonań, że to obraz wyświetlany na gigantycznym, zakrzywionym ekranie LED.

Projektanci z d'stic mówią o swojej pracy "anamorficzna iluzja". Sztuka anamorficzna polega na celowym zniekształceniu proporcji dzieła tak, by jego "poprawny" odczyt był możliwy tylko z odpowiedniej perspektywy.

Gigantyczny ekran SMART LED Signage stanął w Gangam-gu - ekskluzywnej, nowoczesnej, pełnej drapaczy chmur dzielnicy Seulu w marcu 2018 roku. Umieszczono go przez COEX SM Town - kompleksem rozrywkowym, handlowym i wystawowym. To tu znajduje się największe na świecie podziemne centrum handlowe o powierzchni 144 000 m kw. Tutaj ma swoją siedzibę firma SM Entertaiment, zajmująca się produkcją koreańskiej muzyki popowej. K-pop bije rekordy popularności na całym świecie, a plac na którym stanął ekran nazwano K-Pop Sqare. Dzięki ekranowi, K-Pop Sqare nazywany jest "koreańskim Times Sqare"

Zobaczcie także: Kto powiedział, że się nie da? Znikająca autostrada w centrum Seulu>>

Ekran SMART LED Signage w Seulu, zainstalowany przez Samsung Electronics ma całkowitą powierzchnię 1620 m2 - czterokrotnie większą niż boisko do koszykówki. Ma 81 m szerokości i 20 m wysokości. Dzięki połączeniu dwóch ledowych wyświetlaczy z zakrzywionym ekranem, obejmuje on dwie ściany budynku. To właśnie zakrzywiony ekran pozwolił artystom z d'stric na stworzenie tego niezwykłego dzieła sztuki.

Zobaczcie sami:

Skomentuj:

Ogromne akwarium z falami w Seulu? To iluzja! Szuka na gigantycznym ekranie LED