Ostatni etap osiedla Stacja Wola w Warszawie. To projekt Medusa Group
Niebawem ruszy budowa ostatniego etapu osiedla Stacja Wola w Warszawie. W inwestycji zaprojektowanej przez pracownię architektoniczną Medusa Group powstanie budynek o kaskadowej bryle z 232 mieszkaniami.

Osiedle jest zlokalizowane w obrębie ulic Ordona i Prymasa Tysiąclecia na Odolanach. Powstająca w trzech etapach inwestycja docelowo zaoferuje ponad 1000 mieszkań. Dwa lata temu zakończył się drugi etap, teraz czas na trzeci, finalny – Archicom rozpoczął właśnie przedsprzedaż mieszkań.
Przy ul. Gumińskiej powstanie kaskadowy budynek z 232 mieszkaniami. Zastosowano w nim m.in. szklane balustrady i panoramiczne okna. Niższą część budynku, do 9. piętra, pokryje ażurowa elewacja pełniącą rolę „drugiej skóry”.

Mieszkania będą miały powierzchnię od 29 do 133 mkw. (od kawalerek po lokale z pięcioma pokojami). W wyższej części budynku powstaną lokale w standardzie premium. Właściciele otrzymają możliwość aranżacji układu pomieszczeń do indywidualnych potrzeb. Wszystkie mieszkania mają balkony, tarasy lub ogródki, będą też wyposażone w system inteligentnego domu – Archicom Smart.

W osiedlu zaplanowano dużo terenów zielonych w częściach wspólnych, a w wewnętrznych dziedzińcach powstaną przestrzenie do zabawy dla najmłodszych.
Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do Stacji Wola w drugiej połowie 2022 roku. Zakończenie całej inwestycji jest planowane na koniec 2028 roku.
- Więcej o:
Fuzja w Łodzi: w budynku dawnej drukarni Scheiblera powstaną lofty. To projekt Medusa Group
Warszawa: budynki Polfy w sąsiedzwie ronda Daszyńskiego będą wyburzone. Powstanie tu osiedle Noho One
Rusza budowa czwartego etapu SOHO by Yareal na warszawskim Kamionku
Mieszkaj w Mieście w Krakowie - nagradzane osiedle od Medusa Group
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych
Muzeum Katyńskie na Cytadeli Warszawskiej ma już 10 lat. Architektura, która przetrwała próbę czasu