Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pierwszy Hub Mobilności w Polsce powstanie na warszawskim Slużewcu. To nowoczesny parking dla pojazdów współdzielonych

Mat. prasowe/red. WG

Już niebawem na warszawskim Służewcu - największej stołecznej dzielnicy biznesowej, powstanie pierwszy w Polsce "Hub Mobilności". To nowoczesna przestrzeń parkingowa dla pojazdów współdzielonych – elektrycznych hulajnóg, skuterów i aut na minuty – wraz z dedykowaną im infrastrukturą ładowania.

Hub Mobliności na warszawskim Służewcu
Hub Mobliności na warszawskim Służewcu
Wiz. Marek Lorens
Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Wiz. Marek Lorens

Transport współdzielony - elektryczne skutery, auta na minuty czy hulajnogi, cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Niestety, w miastach wciąż brakuje miejsc, w których można takie pojazdy naładować. Z problemem postanowili zmierzyć się założyciele powołanej w tym roku spółki celowej Huby Mobilności. Spółka chce rozpowszechniać idee ekologicznego, zrównoważonego i współdzielonego transportu w polskich miastach.

Wydzielenie specjalnych obszarów parkingowych przy nieruchomościach to coś więcej niż tylko szansa na uporządkowanie miejskich chodników. W ramach Hubów Mobilności użytkownicy szybko i łatwo odnajdą preferowany środek transportu, a także otrzymają dostęp do specjalnych ładowarek przeznaczonych dla różnego typu pojazdów. Huby Mobilności to także bogatsza oferta transportowa w dobie pandemii - stwarza bowiem wygodną alternatywę dla przemieszczania się w warunkach dystansowania społecznego.

Zobacz także: Amfiteatr na Służewcu od pracowni mode:lina>>

Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Mat. Marek Lorens

Większościowym udziałowcem Hubów Mobilności jest Vooom – pierwsza w Polsce platforma typu MaaS (skrót od ang. Mobility-as-a-Service) integrująca w jednej aplikacji różne pojazdy współdzielone e z transportem publicznym i będąca także uniwersalnym planerem miejskich podróży, łączących różne środki transportu w ramach jednej trasy.

Na czele spółki stanął Adam Jędrzejewski – założyciel Stowarzyszenia Mobilne Miasto i jeden z pierwszych w Polsce ambasadorów ekonomii współdzielenia w obszarze mobilności miejskiej, promujących pojazdy współdzielone jako alternatywę dla już istniejących rozwiązań transportowych.

Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Mat. Marek Lorens

Trudno wymarzyć sobie lepszy start. Nasze premierowe wdrożenie współtworzą platforma mobilnościowa Vooom, zaangażowany w poprawę infrastruktury i transportu biznesowego Służewca inwestor Agdar Poland, wiodący operatorzy usług współdzielonego transportu (m.in. e-hulajnóg, e-skuterów i e-carsharingu) oraz lokalny dostawca energii innogy. Huby Mobilności to będzie rewolucja w podejściu do podróży po mieście. Po pierwsze, dadzą one pracownikom, klientom i najemcom dostęp do efektywnej i wygodnej mobilności współdzielonej. Po drugie, w ramach jednej umowy i w jednej, atrakcyjnie zaaranżowanej przestrzeni, zagwarantują dostępność pojazdów sharingowych, uzupełniając w ten sposób tradycyjne opcje transportowe

mówi Adam Jędrzejewski, prezes Hubów Mobilności.
Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Hub Mobilności na warszawskim Służewcu
Wiz. Marek Lorens

Pierwszy parking dla pojazdów współdzielonych powstanie w kompleksie Adgar Plaza w Warszawie – nieruchomości biurowo-usługowej przy ul. Postępu 15-17 należącej do Adgar Poland. W negocjacjach związanych z lokalizacją Hubu uczestniczył partner społeczny: Stowarzyszenie Lepszy Służewiec.

Zobacz także: Zmiany w biurowcu Adgar Wave na warszawskim Służewcu>>

Od początku obecności Adgar Poland na Służewcu przykładamy dużą wagę do ciągłego rozwoju i zmiany na lepsze tej dzielnicy, wychodząc naprzeciw potrzebom zarówno najemców naszych budynków, jak i okolicznych mieszkańców. Skupiając się na komforcie pracy i życia tworzymy potrzebną infrastrukturę także w ramach swoich obiektów. Huby Mobilności znakomicie wpisują się w tę strategię i zdecydowanie pomogą w sprostaniu rosnącym wymaganiom biznesowego Mokotowa. Mamy nadzieję, że zapewnienie alternatywnego, ekologicznego środka komunikacji jaki jest dostępny dzięki hubowi, spotka się z aprobatą najemców i stanie się dla nich ułatwieniem oraz dodatkowo uatrakcyjni kompleks Adgar Plaza. Ponadto ta inicjatywa pozwoli nam przyczynić się do uporządkowania przestrzeni publicznej, z korzyścią dla wszystkich, także środowiska

mówi Artur Filipiuk, Dyrektor Operacyjny Adgar Poland.

Premiera Hubów Mobilności odbędzie się jesienią na warszawskim Służewcu, dzielnicy, w której pracuje 100 tys. osób.

Skomentuj:

Pierwszy Hub Mobilności w Polsce powstanie na warszawskim Slużewcu. To nowoczesny parking dla pojazdów współdzielonych