Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pracownia BIG Architects Bjarke Ingelsa zaprojektowała muzeum zegarków Audemars Piguet w Szwajcarii. Już wkrótce otwarcie!

WG

Dobiegła końca budowa oryginalnego muzeum zegarków Audemars Piguet w Le Brassus (wiosce wchodzącej w skład Le Chenit w Vallée de Joux) w Szwajcarii, zaprojektowanego przez duńską pracownię BIG Architects. Zespół Bjarke Ingelsa stworzył przeszklony, spiralny, pełen symboli pawilon który wtopił się w otoczenie Jury.

Pracownia BIG Architects Bjarke Ingelsa zaprojektowała muzeum zegarków Audemars Piguet w Szwajcarii.
Pracownia BIG Architects Bjarke Ingelsa zaprojektowała muzeum zegarków Audemars Piguet w Szwajcarii.
Fot. Iwan Baan

Bjarke Ingels Group i muzeum zegarków Audermars Piguet

Zaprojektowana przez duńską pracownię BIG nowoczesna bryła muzeum zegarków Audemars Piguet, stanęła tuż obok XIX-wiecznego budynku, będącego pierwszą siedzibą założonej w 1875 roku firmy. Historyczny obiekt został odrestaurowany przez szwajcarskie biuro architektoniczne CCHE i połączony z nowym budynkiem muzeum.

Nowe muzeum Audermars Piguet (fr. Musée Atelier Audemars Piguet) autorstwa architektów z zespołu Bjarke Ingelsa to budynek w kształcie podwójnej spirali o powierzchni 2400 m kw. Ogromne przeszklenia odpowiednio doświetlają wnętrze muzeum, a ażurowe elementy wzdłuż wijącego się dachu chronią przed rażącym słońcem. Dach porośnięty jest trawą.

Zobacz także: Bjarke Ingels - na czym polega fenomen założyciela BIG Architects?>>

Muzeum zegarków Audermars Piguet  - wystawa

Turyści poruszają się po muzeum zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Idąc po rampie, oglądają wystawę i warsztaty, w których pracują zegarmistrzowie. Ostatecznie docierają do zabytkowego budynku w który rozpoczęła się historia Audemars Piguet.

Koncepcję wystawy opracowała niemiecka pracownia Atelier Brückner. W budynku projektu BIG oglądać można blisko 300 zegarków z kolekcji Audemars Piguet. Wystawa jest interaktywna - można obejrzeć archiwalne filmy, z bliska przyjrzeć się precyzyjnym mechanizmom, czy spróbować swoich sił w zegarmistrzowskim fachu.

W samym sercu muzeum wyeksponowano Universelle - najbardziej skomplikowany zegarek Audemars Piguet, który powstał w 1899 roku. Inne zegarki rozmieszczono wokół niego jak planety w układzie słonecznym. Każdy zegarek umieszczono w metalowej obudowie, kojarzącej się z instrumentem astronomicznym.

Otwarcie muzeum zegarków Audemars Piguet, w oryginalnym, zaprojektowanym przez BIG Architects budynku, zaplanowano na 25 czerwca 2020 roku.

Zobacz także: Bjarke Ingels opowiada o nowym pomyśle na warszawską Wolę>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Pracownia BIG Architects Bjarke Ingelsa zaprojektowała muzeum zegarków Audemars Piguet w Szwajcarii. Już wkrótce otwarcie!