Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przy Wilczej powstanie hotel Canopy by Hilton Warsaw. To projekt APA Wojciechowski

WG

Canopy by Hilton Warsaw, którego otwarcie zaplanowane jest na 2025 rok, będzie pierwszym hotelem lifestylowym tej marki w Polsce. Budynek ma być nowoczesny, elegancki i pełen artystycznych detali. Za projekt odpowiada pracownia APA Wojciechowski.

Hotel Canopy by Hilton Warsaw. Proj. APA Wojciechowski
Hotel Canopy by Hilton Warsaw. Proj. APA Wojciechowski
Wiz. mat. prasowe

Canopy by Hilton to stworzona przez Hilton w 2014 r. marka hoteli butikowych z segmentu lifestyle. W świecie jest ok. 40 obiektów (w tym sześć w Europie) i ponad 30 w budowie w 17 krajach. Niedługo dołączy do nich hotel w Warszawie, zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski.

Canopy by Hilton Warsaw: w sercu miasta

Nowy hotel Canopy by Hilton Warsaw powstaje w samym sercu miasta, przy ulicy Wilczej 50/52, w miejscu dawnego Wilcza House. Ulica wyróżnia się historyczną zabudową. Skrzyżowanie ul. Wilczej i Poznańskiej tętniło życiem już przed II wojną światową, a obecnie liczne cukiernie, restauracje, bary, sklepiki, butiki, warsztaty rzemieślnicze i księgarnie nadają okolicy wyjątkowy charakter. W oprawie dawnych kamienic toczy się aktywne, współczesne, miejskie życie.

Od samego początku sposób, w jaki myśleliśmy o projekcie, determinował intensywny i pełen życia charakter ul. Wilczej. (…) W architekturze okolicznych gmachów przenikają się wątki XIX wiecznych renesansowych, eleganckich kamienic, pierwsze formy stylu secesyjnego i art deco, proste kształty modernizmu oraz socrealistyczne surowe podziały. Wszystkie te elementy miały znaczący wpływ na kształt naszego projektu

mówi Joanna Nowosadzka, Architektka w APA Wojciechowski Architekci.

Canopy by Hilton Warsaw: różne style architektoniczne

Nowa inwestycja została wpisana w kształt narożnej działki. Dziewięciokondygnacyjna bryła nawiązuje do poprzedniego, modernistycznego obiektu biurowego Wilcza House. W projekcie połączono style architektoniczne Warszawy. Zakrzywione balkony są ukłonem w stronę łuków barokowej architektury spotykanej w mieście, natomiast siatka jednolitych kwadratowych okien sprawiać ma, że budynek będzie przystawał do okolicy. Rozległe przeszklenia ścian parteru mają zacierać granicę między hotelem a miastem. Uskokowy kształt bryły wieńczyć będzie taras na dachu.

Hotel Canopy by Hilton Warsaw. Proj. APA Wojciechowski
Hotel Canopy by Hilton Warsaw. Proj. APA Wojciechowski
Wiz. mat. prasowe

Canopy by Hilton Warsaw: wnętrza

Wystrój i dekoracje wnętrz nawiązują do historii i kultury centrum Warszawy. W hotelu zaplanowano 170 miejsc. W pokojach znajdą się charakterystyczne dla hoteli Canopy by Hilton łóżka z baldachimem. Centralnym punktem będzie Canopy Central, czyli komfortowe miejsce do odpoczynku, pracy i spotkań towarzyskich. Ponadto w obiekcie znajdzie się przestrzeń konferencyjno-eventowa.

Canopy by Hilton Warsaw: kiedy otwarcie?

Otwarcie hotelu jest zaplanowane na 2025 rok. Dołączy do niedawno otwartych obiektów Canopy by Hilton w Cannes, Madrycie, Londynie i Paryżu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Przy Wilczej powstanie hotel Canopy by Hilton Warsaw. To projekt APA Wojciechowski