Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Robert Konieczny w Galerii Architektury GAGA w Krakowie. Zapraszamy na wystawę „Ruchome / Nieruchome”

Redakcja Pressland/WG/mp

Od 5 do 31 grudnia w krakowskiej Galerii Architektury GAGA oglądać będzie można wystawę „Ruchome / Nieruchome”. Przyjrzymy się dokładnie architekturze tworzonej przez Roberta Koniecznego i jego autorską pracownię KWK Promes.

Dom Kwadrantowy. Proj. Robert Konieczny KWK Promes
Dom Kwadrantowy. Proj. Robert Konieczny KWK Promes
Fot. Jarosław Syrek

Wystawa „Ruchome / Nieruchome”miała swoją premierę w Galerii Architektury w Berlinie. Była jedną z 57 międzynarodowych ekspozycji polecanych w tym roku przez magazyn „Wallpaper". Już od 5 grudnia będzie ją można oglądać w krakowskiej Galerii Architektury GAGA, która w tym roku świętuje swoje 5. urodziny.

Na wystawie zobaczymy realizacje Roberta Koniecznego - jednego z najbardziej rozpoznawalnych, polskich architektów za granicą, który od września dołączył do prestiżowego grona reprezentantów Francuskiej Akademii Architektury,

O jego śmiałych, wizjonerskich realizacjach głośno jest na całym świecie. Projekty jego autorskiej pracowni KWK Promes pokazywane są w najbardziej uznanych magazynach i portalach architektonicznych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Jego dom w Brennej (tzw. Arka Koniecznego) został wybrany w 2017 roku przez magazyn Wallpaper najlepszym domem świata. Centrum Dialogu "Przełomy" w Szczecinie otrzymało nagrodę World Building of the Year 2016, a jego najnowsza realizacja - Dom Kwadrantowy, została uhonorowana aż dwiema nagrodami Architizer A+ Awards.

Robert Konieczny i KWK Promes w swoich projektach często wykorzystują ruchome elementy, dzięki, którym architektura wchodzi w interakcję z jej użytkownikami. Taka też będzie wystawa „Ruchome / Nieruchome” - statyczne, nieruchome obiekty widziane z różnych perspektyw będą się poruszać.

Na wystawie, kuratorowanej przez Dawida Hajoka - publicystę i dziennikarza, zobaczymy reprezentację znanych realizacji KWK Promes, w których mobilność poszczególnych elementów odgrywa zasadniczą rolę.

Zapraszamy serdecznie!

----

Wystawa "Ruchome / Nieruchome"

Gdzie? Galeria Architektury GAGA (ul. Rajska 12, Kraków)
Kiedy? Od 5.12.2019 do 31.12.2019

Wystawa czynna będzie w dniach:

  • pn. – pt. w godz. 11.00 – 19.00
  • sb. – nd. w godz. 11.00 – 17.00.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Robert Konieczny w Galerii Architektury GAGA w Krakowie. Zapraszamy na wystawę „Ruchome / Nieruchome”