Samowystarczalny energetycznie Dom Zmienny - projekt pracowni ANTA Architekci
Prezentowany dom można skonfigurować niczym samochód klasy premium i zrealizować w opcji "pod klucz" na terenie całego kraju. To budynek całkowicie samowystarczalny energetycznie, co jest możliwe dzięki zasilaniu energią z dachu solarnego, fasady lub carportu oraz innowacyjnym technologiom magazynowania i zarządzania energią.
- Dom Zmienny to nowoczesny, parterowy, pasywny budynek o optymalnej powierzchni 143,61 m kw., wyposażony m.in. w najlepsze instalacje domu inteligentnego i zintegrowaną fotowoltaikę. Projekt ma dopasowywać się do przyszłych mieszkańców, a nie odwrotnie. Inwestorzy mogą wedle własnych potrzeb i preferencji skonfigurować układ wnętrz. Nie zakładamy jednak ingerencji w zewnętrzny obrys i konstrukcję domu, ponieważ chcemy, aby dzięki niezmiennej bryle Dom Zmienny mógł dopasować się do jak największej liczby działek na terenie całej Polski - mówi Daniel Cieślik, architekt i założyciel pracowni ANTA Architekci.
Dom Zmienny w czterech wersjach
Dom Zmienny powstał w oparciu o 20-letnie doświadczenie pracowni ANTA Architekci w realizacji około tysiąca projektów w różnych częściach Polski. To świetna opcja dla osób, które pierwotnie były zainteresowane zakupem dużego mieszkania – dom gwarantuje więcej prywatności oraz możliwość wyboru miejsca, w którym powstanie.
W zależności od warunków zabudowy, planu zagospodarowania przestrzennego i upodobań przyszłych mieszkańców, koncepcję można zrealizować w jednej z czterech wersji: z dachem płaskim, solarnym dachem dwuspadowym, czterospadowym lub wielospadowym.
- Do projektu wybraliśmy nowoczesną technologię solarną SunRoof, która zapewnia dopracowane w każdym detalu połączenie estetyki z funkcjonalnością. Przykładem są m.in. panele fotowoltaiczne na elewacji. To jednocześnie elewacja, która designem dopasowała się do naszej wizji architektonicznej. Dodatkowo firma SunRoof wprowadziła do projektu minimalistyczne carporty oraz dachy solarne, które stanowią jednocześnie pokrycie domu. Zapewni to mieszkańcom Domu Zmiennego praktyczne i zarazem atrakcyjne wizualnie rozwiązania – wskazuje Daniel Cieślik.
Dom Przyszłości - Smart House
Budynek jest ekologiczny i energooszczędny dzięki energii słonecznej, która zaspokaja jego potrzeby energetyczne.
- Zintegrowana fotowoltaika jest skutecznym sposobem, aby uzyskać doskonały design i jednocześnie osiągnąć maksymalną niezależność energetyczną. Prąd wytwarzany przez SunRoof 2w1 zasili urządzenia elektryczne i systemy grzewcze oraz naładuje samochód elektryczny. Nadwyżka energii wyprodukowana w ciągu dnia zostanie zmagazynowana w banku energii i wykorzystana po zachodzie słońca. To pozwoli zwiększyć autokonsumpcję i zoptymalizować zwrot z inwestycji w fotowoltaikę – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.
Z punktu widzenia mieszkańców zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo i komfort na co dzień, ale również oszczędności na rachunkach za prąd. Dom Zmienny posiada wiele inteligentnych rozwiązań, które w indywidualnych projektach często wykraczają ponad budżet. Domowa automatyka przekształca budynek w Dom Przyszłości.
- W inteligentnym domu możemy efektywniej zarządzać czystą energią produkowaną przez zaawansowany system SunRoof, monitorować ilość wytwarzanego prądu i przekierowywać jego nadwyżki do miejsc, w których jest aktualnie potrzebny. Takie przyszłościowe rozwiązania pomagają nam żyć w sposób zrównoważony, dlatego bardzo się cieszę, że nasze dachy solarne, fasady i carporty stały się integralną częścią Domu Zmiennego – podsumowuje Lech Kaniuk.
Architekt Daniel Cieślik podkreśla, że Dom Zmienny jest dla każdego: zarówno dla młodych ludzi, którzy chcą mieszkać wygodnie i nowocześnie; dla par, które planują powiększyć rodzinę; dla osób, które mają dorosłe dzieci i nie potrzebują już dużego domu, jak i dla osób, które przywykły do wysokiego standardu i komfortu życia.
Dom Zmienny to przykład minimalistycznej, funkcjonalnej architektury. Prosta bryła przewiduje dwa układy pomieszczeń: część dzienną i dwie sypialnie lub strefę dzienną i trzy sypialnie. Inwestor może wybrać konkretną wersję projektu i wyposażenie domu, korzystając z konfiguratora Domu Zmiennego dostępnego na stronie www.domzmienny.pl.
O Domu Zmiennym
Dom Zmienny jest unikalnym projektem gotowym pracowni ANTA Architekci. To nowoczesny, parterowy, pasywny, inteligentny budynek o optymalnej powierzchni 143,61 mkw. Minimalne wymiary działki dla realizacji tego projektu to 20,95 m x 25,21 m. Dom Zmienny jest całkowicie samowystarczalny energetycznie. Został wyposażony m.in. w najlepsze instalacje domu inteligentnego i zintegrowaną fotowoltaikę od SunRoof.
Więcej informacji: www.domzmienny.pl
O ANTA Architekci
ANTA ARCHITEKCI to autorska pracownia Daniela Cieślika powołana do życia w 2003 roku.
Na przestrzeni 20 lat zdobyła uznanie inwestorów, a dzięki ich zaufaniu oraz zaangażowaniu utalentowanego zespołu architektów ma na swoim koncie blisko tysiąc zrealizowanych projektów i wiele prestiżowych nagród. Zespół pracowni stanowi 20 architektów oraz 14 specjalistów branżowych z zakresu konstrukcji oraz instalacji.
Więcej informacji:
www.anta-architekci.pl
O SunRoof
SunRoof tworzy dachy solarne 2w1 o doskonałej wydajności i innowacyjne fasady, które generują energię elektryczną, zastępując tradycyjne pokrycia dachowe. SunRoof to najlepsza inwestycja, zapewniająca energooszczędne rozwiązanie połączone z bezkompromisową elegancją. Naszą misją jest przyspieszenie globalnego przejścia na odnawialne źródła energii poprzez tworzenie pięknych dachów, które produkują prąd pokrywający całkowite zapotrzebowanie energetyczne budynku. Ambicją SunRoof jest dostarczanie dachów fotowoltaicznych o najniższym na rynku śladzie węglowym.
- Więcej o:
Nowa siedziba Makro Cash and Carry Polska w Warszawie. Wnętrza to projekt Concept Space
Znany deweloper każdego roku stworzy ogólnodostępne tereny zielone w czterech miastach. W tym roku na ten cel przeznaczył ponad 6 mln zł
Biuro Copernic z... kontenerem morskim i ogromną rzeźbą Kopernika
Autorski system informacji wizualnej muzeum - Fabryka Czekolady E. Wedel. Inspiracją było pudełko czekoladek
Polacy wyprodukowali krzesła na areny paryskiej olimpiady. Ich projektanci tłumaczą dlaczego od lat sprawdzają się na stadionach całego świata
Boom na inwestycje mixed-use w Polsce. Co wpływa na ich rosnące znaczenie dla aglomeracji?
To koniec słynnej księgarni "Warszawianka" przy Placu Bankowym w Warszawie. Będzie tu Empik
Jak wyglądały prace nad zielonym dachem Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych w Warszawie?