Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tarasy Shenzhen od MVRDV. Trójwymiarowy miejski salon

WG/Red. Pressland

Holenderska pracownia MVRDV wygrała międzynarodowy konkurs architektoniczny na koncepcję nowego centrum Shimao ShenKong w Universiade New Town, w sercu dzielnicy Longgang w Shenzen. Architekci z MVRDV pokonali 27 pracowni z całego świata.

Tarasy Shenzhen. Proj. MVRDV
Tarasy Shenzhen. Proj. MVRDV
Wiz. Atchain

Tarasy Shenzen mają być rdzeniem dzielnicy Longgang. Trójwymiarowym miejskim salonem, z placami, restauracjami, sklepami, centrum przesiadkowym, galerią sztuki, biblioteką i teatrem na świeżym powietrzu. Główną koncepcją było połączenie istniejącego krajobrazu z nową zabudową. Poziome linie nowych obiektów kontrastują z pionowymi liniami otaczających wieżowców. Miękkie, obłe formy mają dawać poczucie spokoju i harmonii. Tarasy Shenzen mają być przyjazne pieszym - cała konstrukcja będzie zawieszona nad istniejącymi ulicami.

Shenzhen rozwijało się szybko od chwili powstania w latach siedemdziesiątych. W takich miastach konieczne jest dokładne rozważenie, w jaki sposób przestrzeń publiczna i naturalny krajobraz mogą zostać włączone do zagęszczającego się pejzażu miejskiego. Miejski salon Shimao ShenKong International Center będzie tego doskonałym przykładem i może stać się wzorem dla stworzenie kluczowych przestrzeni publicznych w całym Shenzhen

mówi Winy Maas, wspólnik założyciel MVRDV.

Budynki mają powstać z betonu z recyklingu. Na rozległych fragmentach dachów umieszczone zostaną panele fotowoltaiczne. Pojawią się również zbiorniki do magazynowania wody.

Architekturę krajobrazu opracowano we współpracy z Openfabric. W Tarasach Shenzen pojawić się ma sporo zieleni. Nasadzenia oraz zbiorniki wodne mają zapewnić siedliska miejskiej faunie. Pojawią się trawiaste wzgórza, place wypełnione palmami, sztuka publiczna, baseny oraz strefy aktywności do zajęć sportowych takich jak wspinaczka lub tenis stołowy.

---

Tarasy Shenzen

Lokalizacja: Shenzhen, Chiny

Rok: 2019

Klient: Shenzhen Shimao Xin Li Cheng Industry Co.,Ltd.

Powierzchnia: 95,000 m2

Autorzy: MVRDV

Wizualizacje:  Atchain

    Więcej o:

Skomentuj:

Tarasy Shenzhen od MVRDV. Trójwymiarowy miejski salon