Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Wuhan budują szpitale dla zarażonych koronawirusem. Mają powstać w 10 dni

Redakcja Pressland/WG

W chińskim mieście Wuhan trwa budowa szpitali dla zarażonych koronawirusem 2019-nCoV. Oba budynki, mogące pomieścić ponad 2 tys. pacjentów powstają w błyskawicznym tempie - ich budowa potrwa 10 dni. Szpitale w Wuhan mają być gotowe już na początku lutego. Przebieg prac można na bieżąco śledzić w internecie.

Budowa szpitala w Wuhan dla zarażonych koronawirusem.
Budowa szpitala w Wuhan dla zarażonych koronawirusem.
Fot. screen m.yangshipin.cn

Pierwsze doniesienia o nowym koronawirusie (nazwanym 2019-nCoV) zaczęły pojawiać się w styczniu bieżącego roku. Najwięcej przypadków zakażenia odnotowano w chińskim mieście Wuhan. Rząd w Pekinie podjął decyzję o błyskawicznej budowie dwóch nowych szpitali w mieście. Istniejące obiekty nie są w stanie pomieścić lawinowo rosnącej liczby zarażonych.

24 stycznia ruszyła budowa szpitala Wuhan Huoshenshan Hospital. Powstaje on na działce o powierzchni ok. 25 000 m kw. w dystrykcie Caidian na zachodzie miasta. W szpitalu znajdzie się miejsce dla ok. 1000 pacjentów. Uruchomienie obiektu zaplanowano na 3 lutego. Drugi szpital - Leishenshan, będzie miał 1300 łóżek. Ma zostać otwarty 5 lutego.

Prace budowlane trwają całą dobę. Jednocześnie na placach budowy pracuje nawet 1,5 tysiąca osób. Oba budynki powstaną z prefabrykatów. Według doniesień medialnych, projekt szpitali jest oparty na szpitalu Xiaotangshan w Pekinie - obiekt ten powstał w ciągu tygodnia podczas wybuchu epidemii SARS w 2003 roku.

Transmisja z budowy na żywo, udostępniona jest na chińskiej stronie internetowej yangshipin.cn oraz na kanale chińskiej telewizji CGTN na Youtubie.

    Więcej o:

Skomentuj:

W Wuhan budują szpitale dla zarażonych koronawirusem. Mają powstać w 10 dni