W Wuhan budują szpitale dla zarażonych koronawirusem. Mają powstać w 10 dni
W chińskim mieście Wuhan trwa budowa szpitali dla zarażonych koronawirusem 2019-nCoV. Oba budynki, mogące pomieścić ponad 2 tys. pacjentów powstają w błyskawicznym tempie - ich budowa potrwa 10 dni. Szpitale w Wuhan mają być gotowe już na początku lutego. Przebieg prac można na bieżąco śledzić w internecie.
Pierwsze doniesienia o nowym koronawirusie (nazwanym 2019-nCoV) zaczęły pojawiać się w styczniu bieżącego roku. Najwięcej przypadków zakażenia odnotowano w chińskim mieście Wuhan. Rząd w Pekinie podjął decyzję o błyskawicznej budowie dwóch nowych szpitali w mieście. Istniejące obiekty nie są w stanie pomieścić lawinowo rosnącej liczby zarażonych.
24 stycznia ruszyła budowa szpitala Wuhan Huoshenshan Hospital. Powstaje on na działce o powierzchni ok. 25 000 m kw. w dystrykcie Caidian na zachodzie miasta. W szpitalu znajdzie się miejsce dla ok. 1000 pacjentów. Uruchomienie obiektu zaplanowano na 3 lutego. Drugi szpital - Leishenshan, będzie miał 1300 łóżek. Ma zostać otwarty 5 lutego.
Prace budowlane trwają całą dobę. Jednocześnie na placach budowy pracuje nawet 1,5 tysiąca osób. Oba budynki powstaną z prefabrykatów. Według doniesień medialnych, projekt szpitali jest oparty na szpitalu Xiaotangshan w Pekinie - obiekt ten powstał w ciągu tygodnia podczas wybuchu epidemii SARS w 2003 roku.
Transmisja z budowy na żywo, udostępniona jest na chińskiej stronie internetowej yangshipin.cn oraz na kanale chińskiej telewizji CGTN na Youtubie.
- Więcej o:
Znani architekci: Oscar Niemeyer - poeta architektury. Brasília była dziełem jego życia
Znani architekci: Gerrit Rietveld. Nie tylko czerwono-czarne krzesło i Dom Rietvelda
Wnętrza hotelu Mercure Wien City inspirowane stylem Warsztatów Wiedeńskich. To nagradzany projekt polskiej pracowni AKA Studio
Kowloon Walled City. Gęstość zaludnienia wyburzonego osiedla wynosiła prawie 2 miliony osób na kilometr kwadratowy
Philip Johnson - pierwszy laureat nagrody Pritzkera. Od szklanych domów po postmodernistyczne wieżowce [ZNANI ARCHITEKCI]
Willa Schulenburga w Gerze. Tak projektował "artysta uniwersalny" - Henry van de Velde
Chorwacja: Pomnik Petrova Gora. Ostatnie szaleństwo Josipa Broza-Tito
Wieżowiec Zachodnia Brama Belgradu (Genex Tower). Piękny brutal?