Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warsaw Trade Tower z certyfkatem BREAM na poziomie Excellent

Mat. prasowe

Zbudowany w latach 1997–1999 Warsaw Trade Tower to jeden z najwyższych budynków biurowych w Warszawie. Niedawno należący do Globalworth wieżowiec otrzymał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Tym samym WTT dołączył do grona najbardziej ekologicznych budynków biurowych w Polsce.

Warsaw Trade Tower
Warsaw Trade Tower
Fot. mat. Globalworth

Warsaw Trade Tower to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najwyższych budynków biurowych Warszawy. Licząca 42 piętra, 208 m wysokości i ponad 45 000 mkw. powierzchni biurowej wieża zlokalizowana jest przy ulicy Chłodnej na Woli, w pobliżu skrzyżowania ulicy Towarowej i alei Solidarności. 208-metrowy wieżowiec (184 m do linii dachu) zbudowany został w latach 1997-1999 przez koreański koncern Daewoo. To projekt pracowni Wyszyński, Majewski, Hermanowicz i RTKL.

Zobacz także: Najwyższe wieżowce w Polsce. Gdzie się znajdują?>>

Warsaw Trade Tower
Warsaw Trade Tower
Fot. Globalworth

W latach 2015–2016 wieżowiec przeszedł gruntowną modernizację - m.in. przebudowano kilkukondygnacyjne lobby, stworzono przestrzeń konferencyjną-eventową na 35. piętrze czy zaaranżowano strefę relaksu i salę do ćwiczeń. W tym samym czasie obiekt pomyślnie przeszedł proces certyfikacji środowiskowej metodą BREEAM In-Use i uzyskał ocenę 63,1% (poziom Very Good).

W kwietniu 2019 roku nieruchomość uzupełniła portfolio Globalworth – czołowego inwestora biurowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu nabycia WTT przez Globalworth w II kwartale 2019 roku, firma przeznaczyła już na kolejną modernizację budynku kilkadziesiąt milionów złotych, a to dopiero część z planowanych prac związanych z tym biurowcem. Jednym z efektów przeprowadzonej modernizacji jest uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent i punktacja 76,1% .

Warsaw Trade Tower
Warsaw Trade Tower
Fot. Globalworth

Certyfikat BREEAM z oceną Excellent to kolejny etap podnoszenia jakości WTT do najwyższych biurowych standardów. Dotychczas przeznaczyliśmy na ten cel już kilkadziesiąt milionów złotych i efekty tej inwestycji są już widoczne. W przygotowaniu mamy też kolejne ulepszenia techniczne i funkcjonalne, w tym z zakresu proptech. W bliskiej perspektywie zaowocują one wyniesieniem naszego wieżowca na podium najlepszych budynków biurowych w Polsce.

mówi Maciej Kamiński, Head of Property & Facility Management w Globalworth Poland

Podczas certyfikacji WTT ocenie poddanych zostało 8 kryteriów: zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, wykorzystanie terenu i ekologia oraz zanieczyszczenia. Najwyższą punktację WTT otrzymał w kategoriach Materials (100%), Waste (100%) oraz Health & Wellbeing (97%). Szczególnie ten ostatni parametr jest istotny z punktu widzenia najemców i ich pracowników - dzięki niemu mogą oni mieć pewność, że korzystają z najwyższej jakości środowiska pracy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warsaw Trade Tower z certyfkatem BREAM na poziomie Excellent