Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawa: Skyliner coraz bliżej finiszu. Na wysokości 165 metrów powstaje dwupoziomowy Skybar [WIEŚCI Z BUDOWY]

Mat. prasowe/red. WG

Skyliner to 195-metrowy wieżowiec przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Projekt budynku powstał w pracowni APA Wojciechowski. Budowa ruszyła we wrześniu 2017 roku. Na jakim etapie jest teraz? Sprawdzamy!

Skyliner
Skyliner
Fot. mat. pras. Warbud

Skyliner

Zakończono już prace elewacyjne. Zniknęły rusztowania, dzięki czemu odsłonięto całkowicie przeszkloną fasadę. Obecnie trwa demontaż rusztowanie z tzw. "pióropusza" - najwyższego punktu Skylinera, obudowanego szkłem i ścianą żelbetową. Prace na szczycie wykonywane są przez alpinistów.

Zbliżają się także do końca roboty sanitarne i instalacyjne. Na dachu wieżowca zamontowano cztery wieże chłodnicze (waga najcięższych urządzeń przekraczała 13,5 tony). W maszynowniach zainstalowano 24 pompy obiegowe zapewniające chłód w całym obiekcie. Ważące dwadzieścia ton urządzenia musiały zostać posadowione w dokładnością do kilku milimetrów.

Zobacz także: Najwyższe wieżowce w Warszawie. Gdzie jest ich najwięcej? Które są w budowie?>>

Skyliner
Skyliner
Fot. mat. prasowe Warbud

Jesteśmy obecnie na etapie odbiorów prac wykończeniowych części biurowej. Zakończyliśmy też prace w zespołach toalet oraz na holach windowych, gdzie możemy obserwować połączenie surowego betonu razem z fornirem dębowym. Na etapie realizacji musieliśmy zmierzyć się z bardzo dużą precyzją wbudowania elementów w obiekt tak, aby jak najdokładniej odzwierciedlić założenia projektowe architektów

mówi Michał Mrozek, kierownik robót wykończeniowych firmy Warbud, generalnego wykonawcy inwestycji.

Skybar - Skyliner

Aktualne prowadzone są też prace w holu głównym i na zewnątrz budynku. Otoczenie Skylinera ma stać się zielonym, ogólnodostępnym terenem miejskim. Trwają też prace nas Skybarem - barem i restauracją zlokalizowaną na dwóch kondygnacjach na wysokości 165 metrów. Z okien Skybaru rozpościerać się będzie spektakularny widok na Warszawę.

Skyliner
Skyliner
Mat. prasowe Warbud

Skybar będzie ogólnodostępnym miejscem przeznaczonym na relaks i eventy okolicznościowe. Korzystać będą mogli z niego zarówno użytkownicy biurowca, jak i mieszkańcy miasta. Po otwarciu Skybaru wszyscy będziemy podziwiać panoramę Warszawy na 4 strony świata z 41 i 42 kondygnacji

 

mówi Andrzej Lany, dyrektor zarządzania aktywami Karimpol Polska.

Przyszli najemcy Skylinera będą mieli do dyspozycji także pomocną w codziennym funkcjonowaniu dedykowaną aplikację budynkową. Pozwoli ona m.in. na rezerwacje sal, miejsc parkingowych czy kontakt z innymi użytkownikami budynku.

Skyliner będzie miał około 45.000 m2 powierzchni biurowej. Wieżowiec składać się będzie z 30 poziomów biurowych oraz 4 ogólnodostępnych, przeznaczonych na cele handlowo-usługowe, gdzie znajdą się sklepy, restauracje czy kawiarnie. Pod budynkiem znajdzie się pięciopoziomowy parking na 430 samochodów i 300 rowerów. Zaplanowano tu także szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.

Skyliner ma zostać oddany do użytku w I kwartale 2021 roku.

Skyliner
Skyliner
Mat. prasowe Warbud
    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawa: Skyliner coraz bliżej finiszu. Na wysokości 165 metrów powstaje dwupoziomowy Skybar [WIEŚCI Z BUDOWY]