Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawski biurowiec EQ2 osiągnął docelową wysokość [WIEŚCI Z BUDOWY]

Mat. prasowe/red. WG

Na zaprojektowanym przez pracownię Open Architekci butikowym biurowcu EQ2 na warszawskiej bliskiej Woli pojawiła się wiecha. Budynek osiągnął docelową wysokość.

Biurowiec EQ2 na warszawskiej Woli
Biurowiec EQ2 na warszawskiej Woli
Wiz. mat. inwestora

Kameralny biurowiec EQ2 to inwestycja biurowa Grupy Holdingowej Waryński. Zaprojektowany przez Open Architekci obiekt, powstaje na bliskiej Woli, u zbiegu ulic Wschowskiej i Ordona. Został zaplanowany jako domknięcie pierzei ulicy Ordona. EQ2 będzie miał 8 pięter naziemnych i 2 podziemne i ponad 4300 mkw. powierzchni. Na piętrach znajdą się biura. Powierzchnia usługowa usytuowana będzie na parterze budynku.

Budowa EQ2 ruszyła we wrześniu 2019 roku, a z końcem lutego 2020 roku budynek osiągnął stan zero. W technologii ścian szczelinowych wykonana została dwukondygnacyjna część podziemna biurowca z miejscami parkingowymi. Aktualnie inwestor poinformował o zakończeniu prac konstrukcyjnych budynku i zamknięciu tym samym kolejnego etapu budowy inwestycji. W następnych fazach realizacji projektu, zgodnie z przyjętym harmonogramem, kontynuowane będą prace wykończeniowe na elewacji i we wnętrzu obiektu.

Na terenie obiektu znajdzie się miejsce ładowania aut elektrycznych. Na zielonej części dachu biurowca rozmieszczone zostaną ule miejskie, a w otoczeniu budynku pojawi się specjalnie zaprojektowana zieleń. Również i we wnętrzach będzie dużo zieleni -roślinność ma pełnić funkcję naturalnych elementów wystroju wnętrz biurowca. Ekologiczne rozwiązania w biurowcu potwierdzić ma certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Kamienica usytuowana w pobliżu EQ2 stać się ma zewnętrzną galerią sztuki.

Za komercjalizację inwestycji odpowiada firma Walter Herz. Zakończenie budowy zaplanowano na 2021 rok.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawski biurowiec EQ2 osiągnął docelową wysokość [WIEŚCI Z BUDOWY]