Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warsaw UNIT pierwszym wieżowcem w Polsce starającym się o certyfikat WELL v2

Redakcja Pressland/WG/mp

Ghelamco przystąpiło do certyfikacji WELL wieżowca Warsaw UNIT powstającego przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Ma to być pierwszy wysokościowiec w Polsce z prestiżowym certyfikatem w najnowszej wersji systemu WELL v2 Core.

Wieżowiec Warsaw UNIT w Warszawie
Wieżowiec Warsaw UNIT w Warszawie
Fot. mat. Ghelamco

Liczący 202 m wysokości wieżowiec Warsaw UNIT powstaje przy rondzie Daszyńskiego 1 - w samym sercu nowego biznesowego centrum Warszawy. Na 45 piętrach ma powstać 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Świetna lokalizacja i wyjątkowa architektura mają być magnesami przyciągającymi kolejnych najemców. Inwestor - Ghelamco, przystąpił do certyfikacji w systemie WELL v2 Core.

W dzisiejszych realiach rynkowych komfortowe i przyjazne pracownikowi biuro to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru miejsca pracy, a dla pracodawców – potężne narzędzie HR-owe. Dlatego firmy, którym zależy na przyciąganiu talentów, muszą się w tej kwestii wyróżniać. Zdecydowaliśmy się na certyfikację Warsaw UNIT w systemie WELL, ponieważ jest to jedyny certyfikat na rynku, który stawia bardzo wyśrubowane wymagania w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników

mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Wieżowiec Warsaw UNIT w Warszawie
Wieżowiec Warsaw UNIT w Warszawie
Fot. mat. Ghelamco

Certyfikacja WELL jest skomplikowanym i długotrwałym procesem, prowadzonym indywidualnie dla każdego obiektu, dlatego otrzymanie certyfikatu na wysokim poziomie jest dużym wyzwaniem. Ma on ponad sto głównych kryteriów oceny i setki wymogów, które zakresem obejmują niemal wszystkie aspekty związane z funkcjonowaniem budynku i korzystaniem z niego. Przyporządkowane są one do 10 kategorii: Powietrze, Woda, Odżywianie, Światło, Ruch, Komfort termiczny, Akustyka, Materiały, Umysł oraz Społeczność. Co istotne, wymogi muszą być wdrożone w życie i stale praktykowane. Dlatego aby nie stracić certyfikatu co 3 lata dokonywane są kontrole certyfikowanych obiektów. Oceną zajmują się przedstawiciele International WELL Building Institute™ (IWBI), którzy dokonują niezbędnych pomiarów, weryfikują dokumentację, a także przeprowadzają wizję lokalną. Budynek musi też pomyślnie przejść fazę testów jakości środowiska wewnętrznego: powietrza, wody, poziomów hałasu, oświetlenia, jak również parametrów komfortu termicznego. To wszystko sprawia, że certyfikat cieszy się powszechnym uznaniem i ma status wiarygodnego i prestiżowego.

Przypomnijmy, wieżowiec Warsaw UNIT zaprojektowali architekci z Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury (to ta sama pracownia, która współtworzyła inną inwestycję Ghelamco - wieżowiec Warsaw Spire). Jak podkreślają inwestorzy, architektura ma odwoływać się do modernistycznego dziedzictwa wzbogaconego nowatorskimi rozwiązaniami.

Podium wieżowca pokryje kinetyczna fasada typu Dragon Skin składająca się z tysięcy ruchomych płytek. Będzie ona w widoczny sposób reagować na każdy powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury.

Planowane ukończenie inwestycji to początek 2021 rok.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warsaw UNIT pierwszym wieżowcem w Polsce starającym się o certyfikat WELL v2