Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogrody Graua we Wrocławiu. Rewitalizacja zabytkowego pałacyku i apartamentowiec od Maćków Pracownia Projektowa

Mat. prasowe/red. WG

Ogrody Graua to niedawno zakończona nowa inwestycja Echo Investment we Wrocławiu. Projekt, przygotowany przez wrocławskie biuro Maćków Pracownia Projektowa, obejmował rewitalizację zabytkowego pałacyku i wewnętrznego parku ze starodrzewiem oraz budowę nowej części apartamentowej.

Ogrody Graua we Wrocławiu
Ogrody Graua we Wrocławiu
Fot. mat. prasowe Echo Investment

Ogrody Graua

Ogrody Graua we Wrocławiu to nowa, kameralna inwestycja Echo Investment. Znajduje się ona w dzielnicy Ołbin, zaledwie 1,5 km od Ostrowa Tymskiego, Wyspy Słodowej i Hali Stulecia. Projekt powstał we wrocławskiej pracowni Maćków Pracownia Projektowa.

Ogrody Graua powstały w sąsiedztwie XIX-wiecznego, neogotyckiego pałacyku Heimannów zaprojektowanego przez wybitnego architekta Alberta Graua. Ten malowniczy, trzykondygnacyjny gmach przy ulicy Gdańskiej zbudowany został w latach 1881-1884. Przed II wojną światową mieścił się tu zakład opiekuńczy fundacji Ernsta i Heinricha Heimannów. Wpisany do rejestru zabytków pałacyk poddano rewitalizacji, która uwzględniła także jego założenie ogrodowe. Dobudowano również część apartamentową.

Zobacz także: Młyn Maria we Wrocławiu z wiechą. Zabytkowe budynki zyskają nowe funkcje [WIEŚCI Z BUDOWY]>>

Ogrody Graua we Wrocławiu
Ogrody Graua we Wrocławiu
Fot. mat. prasowe Echo Investment

Ogrody Graua zostały zatopione w prywatnym parku, obsadzonym starodrzewiem, przez co miejsce nabiera wyjątkowego klimatu, który można poczuć jedynie będąc na miejscu. Bezdyskusyjnie, jest to unikat w ofercie luksusowych nieruchomości na wrocławskim rynku i cieszymy się, że tym projektem byliśmy w stanie przywrócić do życia fragment architektonicznej historii Wrocławia

mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.
Ogrody Graua na wizualizacji
Ogrody Graua na wizualizacji
Mat. prasowe Echo Investment

Ogrody Graua - mieszkania

Ogrody Graua to 57 apartamentów, z czego 8 zlokalizowanych jest we wnętrzach zabudowy pałacowej. Wszystkie apartamenty w inwestycji zostały wyposażone w inteligentny system zarządzania mieszkaniem Echo Smart. Za jego pomocą można sterować żaluzjami, sprawdzić domknięcie okien, wyregulować temperaturę i nasłonecznienie, a także wprowadzić scenariusze, które po wejściu zadbają o odpowiednie światło, nastrój czy muzykę. Dodatkowo w budynku zabytkowego pałacu powstał prywatny klub  mieszkańca Grau Lounge. Atutem inwestycji jest prywatny park ze starodrzewiem o powierzchni 2 tys. mkw.

Zobaczcie pałacyk Heimannów przed renowacją:

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogrody Graua we Wrocławiu. Rewitalizacja zabytkowego pałacyku i apartamentowiec od Maćków Pracownia Projektowa