Makak Arena. Najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce

Jej otwarcie nastąpiło pod koniec listopada. Swoim użytkownikom ma dostarczyć wrażeń podobnych do tych, jakich mogą doświadczyć wspinając się na naturalnych skałach

Jest kolorowa, bardzo wysoka i przed swoimi gośćmi stawia wiele wyzwań. The North Face Makak Arena znajduje się w Warszawie przy ul. Palisadowej 20/22. Jak mówią jej właściciele, ściankę udało się zbudować dzięki ciężkiej pracy "czeskich akrobatów-konstruktorów". Pomysłodawcą ściany jest Ji ~ Rajsky z kolei konstruktorem, który nadzorował jej powstanie Jan Havel.

Ścianka powstała w starej i opuszczonej hali magazynowej o powierzchni 1000 m kw. Konstruktorom udało się stworzyć miejsce, które swoim użytkownikom ma dostarczać podobnych wrażeń jak wspinaczka na naturalnych skałach.

Zależy nam na tym, by Warszawa stała się wspinaczkową stolicą Polski, dlatego szczególny nacisk kładziemy na szkolenie najmłodszych. Stwarzamy im możliwość profesjonalnego treningu, startu w zawodach, a także udziału w obozach i szkoleniach - mówi instruktor Makaka, Tomasz Majchrzak.

Obiekt przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych wspinaczy. Ze ścianki mogą korzystać dzieci i seniorzy, ponieważ ta posiada pełne zabezpieczenia. Dodatkowo dla tych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaniem, na Makaku uruchomiono zajęcia, podczas których, pod okiem instruktorów, nauczą się bezpiecznej asekuracji, poznają techniki wspinaczkowe i obyczaje występujące w tym sporcie.

ZDJĘCIA>>

Makak Arenafot. Filip Klimaszewski

Zaawansowani wspinacze mają tutaj do dyspozycji ponad 100 dróg wspinaczkowych. Dodatkową atrakcją miejsca jest tzw. "slackline" - specjalna taśma, po której się chodzi i wykonuje różne triki.

 

ZOBACZ TEŻ >> TUNEL AERODYNAMICZNY POD WARSZAWĄ

Więcej o:
Komentarze (7)
Makak Arena. Najwyższa ścianka wspinaczkowa w Polsce
Zaloguj się
 • Gość: dawny mistrz polski

  Oceniono 5 razy 5

  Coś wspaniałego, szkoda ze nie doczekałem takiego obiektu podczas swojej wspinaczkowej zawodniczej przygody, ale by były na niej zawody, serce mocniej bije jak sie patrzy na ten obiekt. Europejski poziom

 • Gość: awacs

  0

  Nowa Ruda Dolny slask 58,8 mtr juz czynna

 • Gość: skrilax

  Oceniono 4 razy 0

  Najwyższa zdaje się powstaje w Nowej Rudzie, na starej wieży windowej dawnej kopalni, i ma mieć blisko 60 m wysokości.

 • Gość: kibic

  Oceniono 8 razy 0

  Znowu po łebkach... Szanowna redakcjo, jeśli jest najwyższa (a nie jest), to warto podać jej wysokość. W Polsce jest ściana w Lubinie, około 30 m. Ta ze zdjęć wygląda na 15-20 m. Nie zmienia to jednak faktu, z wygląda bardzo artakcyjnie.

 • edo1404

  Oceniono 3 razy -3

  Najwyższa? Chyba tylko w Warszawie
  lubin.fotopolska.eu/Lubin/b54208,Wieza_Kielich.html

 • Gość: k

  Oceniono 5 razy -3

  Wszystko super, ale jak wysoka jest ta ścianka? udaje im się to ogrzać - mam wrażenie, że temperatura to jedyny element, który może łączyć ścianki z "naturalną skałą"? są tam ścianki systemowe i boulder?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX