Silesia Business Park - pierwszy z biurowców już gotowy [WIEŚCI Z BUDOWY]

Otwarto pierwszy z biurowców kompleksu Silesia Business Park w Katowicach

Liczące ponad 50 metrów wysokości biurowce zaprojektowali architekci z pracowni Medusa Group. W kompleksie znajdą się cztery budynki klasy A. Powstają one w Katowicach przy ul. Chorzowskiej, w miejscu, w którym kiedyś działała Huta Baildon.

Każdy z biurowców będzie miał 11 pięter i 52 metry wysokości. W sumie zaoferują niemal 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni oraz dwupoziomowy parking, który pomieści 600 aut. Co ciekawe, pracownicy budynków będą mogli do nich przyjeżdżać samochodami elektrycznymi. Parking został wyposażony w specjalne stanowiska, w których można naładować baterie pojazdu.

Budynki będą wyglądać niemal identycznie. Ich lśniącą elewację wykonano z poziomych, szklano-aluminiowych pasów.

Prace nad budową drugiego obiektu rozpoczęły się w sierpniu 2014 r. Inwestor planuje zakończyć jego budowę na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku.

Więcej o:
Komentarze (26)
Silesia Business Park - pierwszy z biurowców już gotowy [WIEŚCI Z BUDOWY]
Zaloguj się
 • Gość: as

  Oceniono 11 razy 11

  https://farm9.staticflickr.com/8564/16487663738_7accae632c_b.jpg
  od strony kosciola.

 • Gość: xxx

  Oceniono 5 razy 3

  Lokalizacja fatalna, ale za to elewacja zmienia kolor :) gdy jedzie się od strony estakady idealnie rudawe paski korespondują z cegłą kościoła (i pożerają go przy okazji, niestety), gdy mijamy budynek rudy stopniowo przechodzi w oliwkowy. To jest akurat bardzo fajne :)

 • Gość: zz

  Oceniono 7 razy 3

  moim zdaniem wygląda super, jak będą 4 będzie jeszcze lepiej, kolory elewacji też dobre choć trochę "dziwne" ale na +, budynek na poziomie biurowców angielskich, niemieckich itp.

 • Gość: sky

  Oceniono 2 razy 2

  komentatorzy malkontenci - to wam tylko pozostało - MARUDZENIE - myślicie że kto was czyta ?? - inni po prostu działają i nie maja czasu na pisanie bzdur

 • Gość: klaps

  Oceniono 1 raz 1

  czysty design

 • Gość: sky

  0

  gdzie te hejty bo chyba jestem ślepy, a swoją drogą budynek jest rzetelnie wykonany, ale na pewno nie jest to architektura coś wnosząca, oprócz przestrzeni komercyjnej

 • Gość: Panda

  0

  Budynek wyglada ok nie wiem czemu tyle hejtow na niego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX