Skyfall House. Jednorodzinny dom z widokiem na góry

Projekt przygotowało wrocławskie biuro architektoniczne JABRAARCHITECTS

Skyfall House to propozycja dużego, jednorodzinnego domu, który powstanie na podmiejskiej działce w górskim krajobrazie. Obiekt ma nowoczesną i minimalistyczną formę, która ma się wyróżniać na tle sąsiedniej zabudowy.

Architekci wizualnie podzielili budynek na dwie części. Pierwszą stanowi prosty parter, a drugą strzelista forma piętra. Ta ostatnia ma nawiązywać do górskich szczytów. Dom został odsunięty od linii zabudowy sąsiednich budynków i usytuowany w centralnej części działki. Takie rozwiązanie ma jego mieszkańcom zapewnić poczucie intymności i komfortu.

Zasadniczym elementem budynku jest frontowa biała ściana, która rozciąga się na szerokość działki. Stanowi ona wyraźną granicę pomiędzy częścią publiczną i prywatną. Dzięki rozplanowaniu budynku na całej szerokości działki możliwa była rezygnacja z ogrodzenia od strony ulicy.

Projektanci zaproponowali jasną elewację, która ma nadać budynkowi lekkości. Dodatkowo chcąc wprowadzić kontrast wykorzystano elementy z drewna i kamienia.

W parterowej części domu znalazła się kuchnia, jadalnia, salon oraz główna sypialnia z łazienką i garderobą. Z salonu przez szklane drzwi można wyjść na taras. Architekci zaprojektowali go tak, by ten stanowił swoiste przedłużenie salonu. Na piętrze zaplanowano gabinet, z którego będzie można wyjść na drugi taras. Ten może stać się ulubionym miejscem mieszkańców ponieważ rozpościera się z niego widok na góry.

Więcej o:
Komentarze (32)
Skyfall House. Jednorodzinny dom z widokiem na góry
Zaloguj się
 • Gość: Franc

  Oceniono 6 razy 6

  Ujęcia, kadry, sposób prowadzenia kamery, efekt trzęsącej kamery, efekt korygowania ostrości plus dźwięk kamery, muzyka, materiały użyte w modelu ... to bezczelna zrzynka z animacji Alexa Romana The Third & The Seventh. Do tego mocno przeciętna architektura.

 • Gość: TePe

  Oceniono 9 razy 5

  Wklęsła kalenica w górach.. to bardzo drogie rozwiązanie..

 • Gość: Piotrek

  Oceniono 7 razy 5

  Architektura bardzo przeciętna. Co do filmu, słabiznaa. Nie wiem czy to reklama samochodu czy gołębia. Poza tym wg. mnie to mizerna próba "naśladowania" stylu żeby nie posądzić o plagiat filmu The Third & The Seventh https://vimeo.com/7809605, a gołąb po prostu "pożyczony" z ujęć BBC 3min40sek https://www.youtube.com/watch?v=UFiYSHFh4qM. Pozdrawiam i życzę więcej ORYGINALNYCH pomysłów na przyszłość / Piotrek

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 4 razy 4

  Na głównym zdjęciu wygląda bardzo ładnie, niestety pozostałe zdjęcia rozczarowują, no i nie ma rzutów.

 • mirek1995

  Oceniono 3 razy 3

  Nowoczesność:) nie do końca interesująca.

 • Gość: karol

  Oceniono 2 razy 2

  Podobaja mi sie negatywne komentatarze dotyczące stylu wystosowywane przez osoby nie mające o architekturze pojęcia. Tacy sami eksperci jak od skoków narciarskich, formuły 1...brzydkie bo nie ma dwuspadowego dachu, firanek w oknach, wybrukowanego 80% działki i rzędem tuj posadzonych? Ciemnota

 • Gość: Michal

  Oceniono 2 razy 2

  Biedna reklama BMW. Nie wiem kto robil te kadry, ale nic z nich nie wynika... na pewno nie domniemane zaintrygowanie odbiorcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX