MAKABRYŁA ROKU 2013: Poznań City Center zwany Chlebakiem [WYNIKI PLEBISCYTU]

Agnieszka Rumińska, Kamil Białas
09.04.2014 09:40
A A A
Poznań City Center - MAKABRYŁA ROKU 2013

Poznań City Center - MAKABRYŁA ROKU 2013 (fot. Piotr Fijałkowski / AG (kolaż - red.))

W tegorocznym plebiscycie na największą inwestycyjną pomyłkę oddaliście ponad 25 tysięcy głosów! W czołówce uplasowały się same asy! Wśród nich także inwestycje za publiczne pieniądze, które zmieniły nieodwracalnie wygląd centrów miast. O zwycięzcy czytelnicy mówią krótko: "architektoniczny bubel". A jakie budynki uplasowały się za poznańską Makabryłą? Zobaczcie sami!
Zobacz zdjęcia (11)

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (413)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: mona

  Oceniono 678 razy 514

  Zagłosowałam na dworzec w Poznaniu bo już pół biedy jak on wygląda, ale to jak bardzo jest on "nieprzyjazny" dla podróżującego to skandal! Część peronów w jedną stronę, część w drugą, nawigacja nielogiczna i beznadziejne wyjścia na miasto. A dużo podróżuję pociągami więc mam porównanie.
  A za rok jestem pewna, że to zestawienie wygra szczecińska filharmonia, która w otoczeniu starej zabudowy pasuje jak pięść do oka. I ta blacha "garażowa".
  http://archinea.pl/wp-content/uploads/2013/09/szn_filharmonia_03.jpg
  I jako ciekawostkę powiem, że obok niej był drobny parczek. Taki mały azyl zieleni, gdzie można było siąść na ławeczce i pogadać. A nasi szczecińscy radni postanowili cały zalać betonem :). Gratuluję zabrania kolejnego po "alei kwiatowej" miejsca zielonego z naszego miasta.

 • avatar

  Gość: poznaniak

  Oceniono 279 razy 251

  MAKABRYŁA należy się bezsprzecznie należy się Poznaniowi. Zintegrowane Centrum Handlowe wraz z zdezintegrowanym centrum komunikacyjnym ( np. brak bezpośredniego połączenia między dworcami PKP i PKS ), czynią obiekt zdecydowanym faworytem do tego tytułu.

 • avatar

  Gość: taktak

  Oceniono 531 razy 511

  Szkoda, że można zagłosować tylko na jedną makabrę, tak ciężko się zdecydować.

 • avatar

  Gość: barnaba

  Oceniono 405 razy 331

  Kościół Jana Pawła II w Krakowie. Styl licheńsko-gargamelski z dyskretną domieszką socrealistycznej gigantomanii. Krótko mówiąc- kicz i szkaradzieństwo.

 • avatar

  grobelozaur

  Oceniono 337 razy 301

  Zdecydowanie działo życia przyspawanego do stołka Ryszarda Grobelnego, betonu PKP i spółki Trigranit jest wrzodem zasługującym na największe potępienie.

 • avatar

  Gość: rabur

  Oceniono 218 razy 200

  Ciężki wybór. Niby dworzec w Poznaniu mnie totalnie "oczarował" na żywo, ale z drugiej strony te ekrany akustyczne...

 • Lukasz eMM

  Oceniono 152 razy 136

  Proponowałbym umieszczenie tu zdjęcia Szkoły Łacińskiej w Malborku w kontekście panoramy zamku. Obiekt ten nie jest bardziej żałosny niż dziesiątki podobnych mu dzieł polskich architektów, ale dopiero przedstawienie jak bardzo zniszczył widok całego średniowiecznego założenia (przypomnę, że będącego na liście światowego dziedzictwa Unesco), pokazuje, że ten budynek dokonał znacznie większej destrukcji niż tylko to, że jest nieudany, bo wpłynął też negatywnie na odbiór jednego z najważniejszych zabytków w Polsce.

 • avatar

  lodzermensz1

  Oceniono 134 razy 128

  Jeśli chodzi o ekrany, to nic nie przebije budowanego właśnie odcinka A1 we Włocławku. Nie dość, że ekrany pobudowano wzdłuż drogi, to pojawił się jeszcze bonusowy ekran rozdzielający pasy drogowe.
  Prawdopodobnie w celu obniżenia kosztów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły