W Londynie powstał hotel o niezwykłej architekturze. Wygląda zjawiskowo!

We wschodnim Londynie w dzielnicy Shoreditch powstał wyjątkowy hotel, który wyróżnia się oryginalną architekturą i nietypowymi rozwiązaniami oraz świetnie komponuje się z otaczającą go zabytkową zabudową. Obiekt zaprojektowała hiszpańska pracowania AQSO arquitectos.

Shoreditch jest jedną z najpopularniejszych dzielnic Londynu, tworzy ją zamknięty trójkąt ulic: Old Street, Great Eastern Street i Shoreditch High Street. Można tam znaleźć eklektyczną architekturę, industrialne przestrzenie i kolorowe murale. To wyjątkowe miejsce, które inspiruje projektantów, różnych artystów i łowców trendów.

Architekci z pracowni AQSO arquitectos zdawali sobie sprawę, że ich projekt hotelu musi wkomponować się w charakterystyczną architekturę dzielnicy Shoreditch oraz panujący tam specyficzny, artystyczny klimat. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, jednak ostatecznie udało im się je zrealizować.Hotel wyróżnia się oryginalną, współczesną bryłą, świetnie nawiązuje do okolicznej zabudowy i nie dominuje nad otaczającą go przestrzenią.

Największe wrażenie wzbudza imponujący kształt budynku. Jego wygięty szczyt  doskonale odwołuje się do rozkładu ulic: Old Street i Great Eastern Street, które rozchodzą się w nietypowy sposób.

Warto podkreślić, że jedyną partią bryły, która góruje nad pozostałymi budynkami w okolicy, jest czoło obiektu. Pozostałe partie są niższe i przenikają się z sąsiednią zabytkową zabudową.

Więcej o:
Komentarze (8)
W Londynie powstał hotel o niezwykłej architekturze. Wygląda zjawiskowo!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Tomasz Nowak

  Oceniono 1 raz 1

  Wygląda naprawdę świetnie, muszę przyznać, że robi niemałe wrażenie, efekt wow zapewniony. Podobne innowacje konstrukcyjne chętnie zobaczyłbym u siebie w mieście, ale raczej nie mam na co liczyć w najbliższym czasie. Pozostaje tylko zaufanie do swojskich klimatów www.noclegiuanety.pl

 • antefix

  Oceniono 1 raz 1

  Fajnie, z tą rożnicą, że hotel jeszcze nie powstał.

 • Gość: Jacek

  0

  Szukałem tego hotelu i nie ma, stoi tam pustostan. Zastanówcie się co piszecie...

 • Gość: Rob

  0

  Wczoraj jak przejezdzalem to go jeszcze nie bylo...

 • Gość: Brula

  Oceniono 3 razy -1

  Wow... Nie jest z cegly...

 • Gość: Małgorzata

  Oceniono 8 razy -4

  Ten projekt niby jest b.dobry i odlotowy, ale nie wykorzystuje całego potencjału, tkwiącego w pomyśle podzielenia elewacji na szachownicowe klocki.
  Po pierwsze te pojedyncze klocki/kwadraty, dla maksymalnego efektu, powinny się stykać pomiędzy sobą SAMYMI NAROŻNIKAMI, a tak nie jest.Zdaje się, że byłoby to konstrukcyjnie do osiągnięcia, bo te loggie są płytkie, i utworzone przez zamocowanie pojedynczych "kostek" do stropów budynku.
  Po drugie elewacja jest bardzo ciemna i wtapia się w ciemne, szaro-bure otoczenie pobliskich budynków, co, moim zdaniem, nie wychodzi na dobre budynkowi hotelu.Gdyby budynek był biały, lub po prostu, jasno-szary, odcinałby się od otoczenia i wyróżniał na jego tle, a tak, to jest mało wyraźny i mało efektowny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX