Samolot zaparkował przed Pałacem Kultury. Będzie kolejna buda z jedzeniem?

12.07.2017 21:49

DAWID ŻUCHOWICZ

Urząd Miasta ogłasza wieloetapowy konkurs na koncepcję Placu Centralnego w Warszawie łącznie z konsultacjami społecznymi, a tymczasem na działce pod PKIN samowolka budowlana trwa. Dzisiaj obok bud z jedzeniem pojawił się samolot.

Samolot postawiono na działce należącej do Tadeusza Kossa. Przed wojną stała w tym miejscu kamienica pod nieistniejącym dziś adresem Zielna 26. Plac z budynkiem rodzina obecnego właściciela straciła w latach 50. W 2008 roku Tadeusz Koss w ramach roszczeń reprywatyzacyjnych odzyskał parcelę. Od tego czasu na rogu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej pojawiają się budy z jedzeniem. To przykład samowolki budowlanej. Dzierżawcy prowadzą handel w nielegalnych pawilonach, ich usunięcie to czasochłonna procedura, a czas w tym wypadku gra na ich korzyść. Nielegalny bazar rozrasta się do kuriozalnych rozmiarów. Dziś wzbogacił się o "nową przestrzeń handlową", czyli niesprawny samolot. Trudno o większe kuriozum w samym centrum Warszawy.  

Budy i pawilony handlowe na działce Tadeusza Kossa są niezgodne z planem zagospodarowania przestrzennego, który w tym miejscu przewiduje jedynie zielone nasadzenia. Andrzej Kłoskowski - dyrektor Powiatowego Inspektoratu Budowlanego rozpoczął interwencję w tej sprawie, ale zaznacza, że procedura usunięcia samolotu sprzed Pałacu Kultury i Nauki może być długotrwała. 

ZOBACZ ZDJĘCIA SAMOWOLKI PRZED PAŁACEM KULTURY >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Oddział ZUS w Lublinie Pałace ZUS
  • Konkurs na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej dla Placu Centralnego w Warszawie Zaprojektuj Plac Centralny w Warszawie [KONKURS]
  • "Raj mieszkaniowy"od dewelopera. Slogany vs rzeczywistość
Skomentuj:
Samolot zaparkował przed Pałacem Kultury. Będzie kolejna buda z jedzeniem?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX