Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Brutalistyczny budynek Camden Town Hall w Londynie został nadbudowany. Projekt powstał w pracowni Orms

Redakcja Pressland/WG

Architekci z brytyjskiej pracowni Orms przekształcili brutalistyczny biurowiec Camden Town Hall w Londynie w hotel. Budynek został oczyszczony i nadbudowany. Wisienką na torcie jest przypominająca kapsułkę zewnętrzna winda.

Hotel The Standard London w budynku Camden Town Hall. Proj. Orms
Hotel The Standard London w budynku Camden Town Hall. Proj. Orms
Fot. mat. Orms

Brutalizm określany jest często "najbardziej nielubianym i niezrozumianym stylem architektonicznym XX wieku". Betonowe, ciężkie, monumentalne obiekty powstawały niemal na całym świecie. Styl ten, szczególnie dobrze rozwijał się w Wielkiej Brytanii w latach 60. i 70. XX wieku. Jednym z ciekawych brutalistycznych budynków jest Camden Town Hall w Londynie. Ukończony w 1974 roku biurowiec stoi tuż obok ratusza Camden, w północnej części miasta, na przeciwko dworca kolejowego St Pancras International.

Trellick Tower

Amerykańska sieć The Standard, postanowiła otworzyć tu pierwszy w Europie hotel. Budynek musiał przejść gruntowny remont i zostać dostosowany do hotelowych standardów. Projekt przygotowała pracownia Orms. Oczyszczono elewacje z prefabrykowanych betonowych paneli. Przyciemniane szyby zastąpiono jasnymi szybami dźwiękoizolacyjnymi. Dobudowano trzypiętrowy szczyt budynku z przeszkloną restauracją i dwoma dodatkowymi piętrami z pokojami hotelowymi. Nową część wykonano ze stali nierdzewnej pokrytej PVD. Zamontowano również zabawną, przypominającą kapsułkę, czerwoną zewnętrzną windę.

Trzeba przyznać, że metamorfoza Camden Town Hall wyszła całkiem nieźle!

---

Projekt: The Standard London

Deweloper: Crosstree Real Estate Partners

Architektura: Orms

Wnętrza: Shawn Hausman Design; Archer Humphryes

Zdjęcia: Timothy Soar

    Więcej o:

Skomentuj:

Brutalistyczny budynek Camden Town Hall w Londynie został nadbudowany. Projekt powstał w pracowni Orms