informacje

 • ZŁOTA 44

  [DOMIPORTA] Dla bogacza kupić nieruchomość to jak kupić batonik. Nie wierzysz?

  Dla bogacza kupić nieruchomość to jak kupić batonik. Nie wierzysz?

 • "Polub czasopisma" - Piknik na Czerskiej, 23 maja

  Sobotni Piknik na Czerskiej. Zapraszamy!

  Piknik zorganizowaliśmy w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie

 • Piknik "Polub czasopisma"

  "Polub czasopisma" podczas wielkiego pikniku 23 maja

  Już w sobotę, 23 maja br. na Czerskiej 8/10 w Warszawie czytelnicy będą mogli spotkać się z redakcjami czasopism Agory podczas pikniku "Polub czasopisma". W trakcie imprezy odbędą się warsztaty, spotkania, wykłady, szkolenia, pokazy, a także konkursy. Na pikniku będzie też BRYŁA!

 • Ladnydom.pl

  LADNYDOM.pl, zmieniamy się dla Was!

  Dziś - 19 maja ruszył Ladnydom.pl, nowy serwis wnętrzarsko-budowlany Agory. Teraz "pod jednym dachem" znajdziesz fachowe informacje na temat budowy, remontu, urządzania i dekorowania wnętrz i ogrodów, a także najnowsze wieści ze świata architektury i designu.

 • Okrąglak w Poznaniu, proj. Marek Leykam

  Okrąglak na okrągło

  Miał być wyższy i bardziej uniwersalny niż się to później okazało. Mimo to poznański DH "Okrąglak? i tak stał się symbolem Poznania. Do dziś, mimo lat zaniedbań, zachwyca krytyków architektury. Wkrótce ma szanse odzyskać swój blask.

 • bauhaus, architektura, berlin, modernizm

  Bauhaus - 90-lecie powstania szkoły

  Organizowane z tej okazji liczne wystawy i imprezy mają nam przypomnieć, że gdyby nie Walter Gropius, świat architektury i projektowania wyglądałby dziś zupełnie inaczej.

 • Grupa Marcina Kołtuńskiego z UN Studio i Karoliny Kani, warsztaty OSSA 2008

  Cztery wizje krakowskiego Placu Wolnica

  Prezentujemy kolejne pomysły studentów architektury, którzy na warsztatach OSSA pracowali pod czujnym okiem najlepszych architektów. Zobacz co zaproponowała grupa Marcina Kołtuńskiego (UN Studio) i Karoliny Kani.

 • W dawnej fabryce nowe osiedle

  Bukareszt zmienia się i ma ambicję by dołączyć do grona nowoczesnych stolic Europy. Kolejnym krokiem w tym kierunku ma być osiedle powstałe w dawnej fabryce Forda.

 • Cedrowy ratusz

  Kengo Kuma znany w Polsce między innymi z projektu muzeum Żydów Polskich i współpracy z Krzysztofem Ingardenem jest jednym z najpopularniejszych architektów w Japonii. Jedną z jego ostatnich prac jest ratusz z cedru.

 • Raj dla spragnionych relaksu

  Mario Botta to niemal człowiek - legenda współczesnej szwajcarskiej architektury. Jego najnowszym dziełem jest oryginalne centrum spa.

 • Filmowy port

  Dzięki oryginalnej architekturze Toronto ma stać się kanadyjskim Hollywood

 • Sportowy duch Kazachstanu

  Podczas gdy w Polsce trwa dyskusja wokół EURO 2012 i nieprzystosowaniu naszych obiektów sportowych do tak dużej imprezy, w Kazachstanie powstaje stadion, który ma być jednym z nowocześniejszych na świecie.

 • Port na miarę XXI wieku

  W hiszpańskim mieście Vigo powstaje jeden z najnowocześniejszych portów na świecie.

 • Budynek, który wygląda jak skała

  Oryginalny projekt rozbudowy parku technologicznego w Danii

 • Pieniądz kręci światem...

  Najprostsze rozwiązania zawsze najtrudniej przychodzą do głowy. Jeśli mieliby Państwo zaprojektować siedzibę banku, jaki przybrałaby ona kształt? Prostopadłościanu? Walca? A czemu by nie zbudować banku o kształcie monety!?

 • Projekt zagospodarowania dzielnicy Pankrac w Pradze.

  Praga mierzy coraz wyżej

  Południowa część Pragi, Pankrac ma ambicje stać się biznesowym centrum stolicy. Co za tym idzie powstaje coraz wiecej projektów wieżowców, które miałyby tam stanąć. Czy Praga zmieni swój niezwykły charakter?

 • Boom budowlany w Dubaju

  Boom budowlany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich doprowadził do powstania dużej ilości budynków, które na swój sposób biją rekordy - najwyższych, najnowocześniejszych, czy najbardziej niezwykłych

 • 19.03.2007 WARSZAWA - UL. GRZYBOWSKA - HOTEL HILTON PIERWSZY DZIEN PRACY
 • Na Krakowskim Przedmieściu pojawi się aż sześć takich kiosków z zaokrąglonymi narożnikami.

  Kontrowersyjne meble ulicy

  Stołeczny ratusz zaprezentował elementy małej architektury które mają stanąć na odnowionym Krakowskim Przedmieściu. Proponowane ławki, kioski i przystanki autobusowe są na wskroś współczesne i zdaniem wielu krytyków nie pasują do historycznego charakteru tej ulicy

 • Efektowna falująca linia elewacji pokrytej drewnianą żaluzją. Powstała wskutek przesunięcia kolejnych kondygnacji względem siebie.

  Dom po japońsku

  Zabudowa większości japońskich miast jest przykładem pieczołowitego wykorzystania każdego wolnego skrawka powierzchni. A prezentowany dom stanowi w dziedzinie tego zagospodarowywania przypadek ekstremalny

 • Dla niemieckiego konsorcjum stadion zaprojektowali architekci z pracowni Rhode Kellerman Wawrowsky. To obiekt na 35 tys. miejsc z rozsuwanym, przeszklonym dachem. Raczej niemożliwe jest, by na polskim stadionie trybuny znajdowały się tak blisko boiska i nie były ogrodzone

  Nowy stadion w Warszawie

  462 mln zł ma kosztować nowy stadion piłkarski przy ul. Łazienkowskiej. Zbuduje go konsorcjum niemieckich firm. Niemcy zaproponowali Warszawie lekki, ażurowy stadion na 35 tys. miejsc, przykryty rozsuwanym szklanym dachem.

 • Europe's longest wooden bridge spans a valley of the 2007 Bundesgartenschau (German Federal Garden Show - BUGA) area in Ronneburg near Gera, eastern Germany, on Monday, Aug. 14, 2006. The bridge ist 240 meters (787 feet) long. The Bundesgartenschau takes place from April 27 to October 14, 2007. (AP Photo/Jens Meyer)

  Najdłuższy drewniany most w Europie

  Najdłuższy drewniany most w Europie stanął w Ronneburgu we wschodnich Niemczech. Most ma 240 metrów długości i jest jedną z głównych atrakcji tegorocznych Niemieckich Targów Ogrodniczych (Bundesgartenschau - BUGA 2007)