Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mistrz iluzji! Artysta namalował największy obraz świata [ZDJĘCIA]

red

Francuski artysta Francois Abelanet wykonał największy mural świata, dzięki któremu można przespacerować się ponad wieżowcami

Przedziwny trójwymiarowy obraz 3D wykonał francuski artysta Francois Abelanet z okazji imprezy zorganizowanej przez Renault Trucks na Placu Bellecour w Lyonie 6 lipca tego roku. Artysta dysponował ogromną przestrzenią, gdyż Plac Bellecour jest jednym z największych w Europie.

Malunek przypomina zdjęcie wykonane z lotu ptaka na centrum dużego, nadmorskiego miasta. Przez jego środek artysta wyznaczył ścieżkę, która wygląda jak most zawieszony kilkaset metrów nad ziemią. Dzięki temu mieszkańcy Lyonu mogą mogą uruchomić swoją wyobraźnię i bez obaw, że spadną spacerować na dużej wysokości.

Trójwymiarowe złudzenie było możliwe dzięki dużej szczegółowości, o którą zadbał Francois Abelanet. Artysta nie zapomniał o najdrobniejszych detalach. W jego pracy można dostrzec niemal każde drzewo i policzyć okna budynków.

Obraz został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako największe dzieło street artu. W sumie powierzchnia całej pracy to 6 tys. mkw.

Skomentuj:

Mistrz iluzji! Artysta namalował największy obraz świata [ZDJĘCIA]