Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom podróżujący w czasie [METAMORFOZA]

red

Zabytkowy, XIX-wieczny budynek w Dreźnie odbył prawdziwą podróż w czasie. Architekci odnowili zrujnowany kompleks i osadzili go w realiach XXI wieku. Dom w nowych czasach dobrze się czuje

Projekt gruntownej modernizacji zabytkowego budynku opracowali architekci z lokalnej pracowni rd_architekten. Obiekt znajduje się na obrzeżach Drezna i pochodzi z końca XIX wieku. W sumie zabytkowy kompleks składa się z trzech budynków. Opracowując projekt przebudowy architekci musieli uwzględnić fakt, że budynek jest chroniony prawnie.

Do gruntownie wyremontowanej starej części dobudowano całkowicie nową, w której znalazła się strefa mieszkalna. Największym problemem architektów było zaprojektowanie łącznika, który w łagodny sposób będzie przenikał z nowej struktury do starej. Do połączenia obu brył wykorzystano szklaną konstrukcję. Lekki łącznik zapewnił harmonijne przejście między dwiema częściami kompleksu i jednocześnie pozwolił zachować ich funkcjonalną autonomię.

W historycznym budynku projektanci ulokowali biuro i pomieszczenia magazynowe. W nowej części znalazły się pokoje mieszkańców.

Ważnym elementem projektu było stworzenie efektu wzajemnego przenikania natury i wnętrza. Umożliwiła to działka, na której znajduje się obiekt. Okolica jest mocno zalesiona, a sam budynek znalazł się na malownicznym wzgórzu. By maksymalnie otworzyć strefę mieszkalną na ogród zastosowano wielkopowierzchniowe okna, drzwi i przeszklenia. Jedynie na stronie budynku mieszczącej strefę sypialni i łazienek przewidziano mniejsze, poziome okna.

Skomentuj:

Dom podróżujący w czasie [METAMORFOZA]