Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w Utrechcie jak idealna kostka

red

Powstał w dzielnicy, w której wszystkie nowe budynki mają kanciaste kształty

Dom kostka powstał w 300 tysięcznym Utrechcie w centralnej części Holandii. Zaprojektowali go architekci z biura 123 DV Architecture & Consult. Budynek znalazł się w niezwykłym otoczeniu. Powstał bowiem w tak zwanej "cube island" - dzielnicy, w której budowane domy mają kanciaste kształty.

Architekci projektując dom kierowali się zasadą "10x10x10 House" i chcieli stworzyć najwięcej przestrzeni w budynku o najprostszym kształcie. Dom ma trzy poziomy. Jego elewacja jest spokojna. Dominującą biel przełamują czarne pasy, które zostały umieszczone na wysokości okien oraz drewniany narożnik, który skrywa główne wejście. Z tyłu budynku znalazł się taras. Można się do niego dostać przez mocno przeszklony parter.

Co ciekawe tylna ściana jest pozbawiona okien. To właśnie w tej części domu architekci zaplanowali łazienkę i toaletę. Mimo braku okien do pomieszczeń tej części budynku dociera naturalne światło. Umożliwia to świetlik, który przecina sufit niemal na całej szerokości.

Również we wnętrzu dominują spokojne barwy. Czerń, biel i odcienie szarości urozmaica jedynie pomalowana na czerwony kolor klatka schodowa.

Skomentuj:

Dom w Utrechcie jak idealna kostka