Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak powiększyć sobie dom? Rozbudowa willi we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

kambi

Architekci z pracowni GRID Architekci stworzyli ciekawe połączenie starego domu z nowoczesną bryłą

Rozbudowa jednorodzinnego domu we Wrocławiu
Rozbudowa jednorodzinnego domu we Wrocławiu
fot. GRID architekci

O tym, by powiększyć dom zdecydowali jego właściciele. Przedwojenny budynek był dla nich za mały. Mankamentem okazała się być mała kuchnia i salon, niewielka łazienka oraz dwie małe sypialnie, które znajdują się pod skosami dachu. Jego lokatorzy chcieli też, aby wnętrze budynku było lepiej doświetlone.

Projektanci zaproponowali rozwiązanie, które odpowiadało wymaganiom stawianym przez właścicieli i pozwoliło zachować zasadniczą bryłę budynku.

Chcieliśmy, by rozbudowa uzupełniała stary dom, a jednocześnie stanowiła tło dla starej części

- dodają projektanci.

Nowe skrzydło powstało od strony ogrodu. Powstała prosta i minimalistyczna bryła o kształcie prostopadłościanu. By podkreślić odrębność obu części połączono je wycofanym lekko w stosunku do elewacji łącznikiem. W jego górnej części powstała łazienka, która zamiast tradycyjnych okien zyskała świetlik w dachu.

Pionowe deski na elewacji nowej części to zabieg celowy, mający optycznie wysmuklić bryłę. Okładzinę wykonano z drewna egzotycznego. Wykorzystano też wąskie, aluminiowe okna. W nowej przestrzeni urządzono salon, kuchnię i jadalnię. Z kolei na piętrze powstała duża sypialnia z garderobą i łazienką.

Rozbudowa jednorodzinnego domu we Wrocławiu

fot. GRID architekci

Stara część domu zyskała odświeżoną elewację. Architekci by optycznie powiększyć wnętrze odsłonili drewniane belki konstrukcji dachu.

Rozbudowany obiekt w 2013 r. zyskał II nagrodę w konkursie Piękny Wrocław. Gratulujemy!

Skomentuj:

Jak powiększyć sobie dom? Rozbudowa willi we Wrocławiu [ZDJĘCIA]