Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grające schody w metrze. Na zachętę!

red

Jak zachęcić ludzi, by zamiast ruchomych schodów wybrali te tradycyjne? Szwedzi wiedzą jak to zrobić. Może i my powinniśmy spróbować!

Schody na przystanku metra Odenplan w Sztokholmie
Schody na przystanku metra Odenplan w Sztokholmie
youtube.com

Odenplan to jedna z wielu stacji metra w Sztokholmie. Znajduje się w dzielnicy Norrmalm, w Vasastaden. Stacja ta powstała w 1952 roku. Władze tamtejszego metra już wielokrotnie organizowały na tym przystanku różne kulturalne wydarzenia, odbywały się tam między innymi czasowe wystawy prac studentów uczelni artystycznych.

Najgłośniejsza była jednak zorganizowana w 2009 r. przez Volkswagen inicjatywa "The fun theory". Akcja ta ma na celu zachęcić poprzez zabawę ludzi do zmiany swoich przyzwyczajeń by ci wykazywali na przykład większą aktywność fizyczną. Taką ideę udało się wcielić w życie właśnie w Sztokholmie.

Organizatorzy zauważyli, że zdecydowana większość podróżnych korzysta z ruchomych schodów. Z tych tradycyjnych korzystali tylko nieliczni. By to zmienić stopnie schodów wyłożono specjalnymi panelami, które przypominają klawisze pianina. Podróżni początkowo byli zdziwieni kiedy wchodzili na schody, które nagle zaczęły grać. Akcja okazała się jednak sukcesem. Muzyczna instalacja sprawiła, że ruch na tradycyjnych schodach wzrósł o 66%!

Skomentuj:

Grające schody w metrze. Na zachętę!