Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cube House w Dolomitach

nobo

Geometryczna, bardzo współczesna jednostka prowadzi dialog z otoczeniem. Cube House to przykład nietypowej górskiej architektury projektu grupy Plasma Studio.

Budynek położony na zboczu włoskich Dolomitów próbuje wpasować się w pofałdowany górski teren. Nie ma zupełnie nic wspólnego z typowymi pensjonatami górskimi, a jednak dobrze komponuje się z otoczeniem. Ostateczny kształt budynku jest wypadkową wielu analiz, badań terenowych, wytycznych planu i znalezienia najlepszego nasłonecznienia. Architekci znani są z bardzo czystych, geometrycznych form architektonicznych kształtowanych z prostych materiałów i podstawowych kolorów. Starają się, żeby projektowane budynki nie były dominantami, ale żeby stały się nieodłączną częścią przestrzeni.

Horyzontalne, gęste podziały drewnianych paneli na elewacji podkreślają geometrię budynku , nawiązują do topografii terenu i płynnie przechodzą w ukształtowanie terenu zacierając granice budynku. Architekci zajęli się też wnętrzem - ma charakter bardzo sterylny i minimalistyczny. To raczej górskie widoki wpływające przez pasy przeszkleń mają być głównym twórcą klimatu wnętrza.

W tej samej miejscowości znajduje się hotel autorstwa tych samych architektów. Projekt bazuje na podobnym szkielecie ideowym. Hotel podzielony jest na dwie części: główną strefę hotelową i część prywatną, czyli mieszkanie właściciela obiektu. Pokoje hotelowe i długie łączone tarasy zlokalizowano od południa, żeby jak najdłużej były nasłonecznione.

Skomentuj:

Cube House w Dolomitach