Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cube House w Dolomitach

nobo

Geometryczna, bardzo współczesna jednostka prowadzi dialog z otoczeniem. Cube House to przykład nietypowej górskiej architektury projektu grupy Plasma Studio. 

dom, plasma studio, włochy, cube house
Cube House - dom we włoskich Dolomitach w Sesto, autor: Plasma Studio.
źródło: Plasma Studio

 

 

Budynek położony na zboczu włoskich Dolomitów próbuje wpasować się w pofałdowany górski teren. Nie ma zupełnie nic wspólnego z typowymi pensjonatami górskimi, a jednak dobrze komponuje się z otoczeniem. Ostateczny kształt budynku jest wypadkową wielu analiz, badań terenowych, wytycznych planu i znalezienia najlepszego nasłonecznienia.Architekci znani są z bardzo czystych, geometrycznych form architektonicznych kształtowanych z prostych materiałów i podstawowych kolorów. Starają się, żeby projektowane budynki nie były dominantami, ale żeby stały się nieodłączną częścią przestrzeni.

 

 

dom, plasma studio, włochy, cube house

 

 

Horyzontalne, gęste podziały drewnianych paneli na elewacji podkreślają geometrię budynku , nawiązują do topografii terenu i płynnie przechodzą w ukształtowanie terenu zacierając granice budynku. Architekci zajęli się też wnętrzem - ma charakter bardzo sterylny i minimalistyczny. To raczej górskie widoki wpływające przez pasy przeszkleń mają być głównym twórcą klimatu wnętrza.

 

 

W tej samej miejscowości znajduje się hotel autorstwa tych samych architektów. Projekt bazuje na podobnym szkielecie ideowym. Hotel podzielony jest na dwie części: główną strefę hotelową i część prywatną, czyli mieszkanie właściciela obiektu. Pokoje hotelowe i długie łączone tarasy zlokalizowano od południa, żeby jak najdłużej były nasłonecznione.

 

hotel, plasma studio, włochy, cube house

 

 

 

nobo

 

 

Zobacz także:

 

Hotel o powierzchni 20 metrów kwadratowych

 

Nowoczesny hotel z pracowni architektonicznej Amoeba  

 

Spiralny hotel w Abu Dhabi  

 

 

Skomentuj:

Cube House w Dolomitach