Dom H11 czyli dachowa ambiwalencja

DL

Życzenia inwestorów o domu z płaskim dachem oraz warunki zabudowy, nakazujące wznoszenie dachów stromych, są tylko pozornie nie do pogodzenia. Zobacz H11, dom który to potrafi.

polska architektura, beton, hs99, warszawa, dom jednorodzinny, h11
Dom H11 zaprojektowany przez pracownię HS99.
Źródło: hs99.pl

 

 

Dom jednorodzinnyH11 zaprojektowany został przez koszalińską pracownię HS99 w składzie D. Herman, P. Smierzewski, W. Subalski i A. Kulesza. Działka na której realizowana jest inwestycja, znajduje się w willowej części Ursynowa. Zaproponowana przez architektów koncepcja jest pogodzeniem marzenia inwestora o domu z płaskim dachem i warunków zabudowy, nakazujących wznoszenie dachów stromych, wielospadowych.

 

Dom będzie posiadał prostą, monolityczną bryłę, opartą na konstrukcji żelbetowej. Projekt w inteligentny sposób realizuje założenia warunków zabudowy. Dach nie został wypiętrzony ponad fasady domu, lecz opada delikatną krzywizną do jego wnętrza. Dzięki temu budynek z zewnątrz wygląda jak by posiadał płaski dach.

 

Introwertyczna przestrzeń domu zorganizowana została wokół niewielkiego dziedzińca na osi wejścia do budynku. Przedłużeniem tej osi jest taras łączący część dzienną z nocną. Kolorystyka wnętrza oraz wyposażenie utrzymane będą w jasnej, monochromatycznej tonacji, zgodnie z zasadą stan surowy = stan wykończeniowy. Całkowita powierzchnia użytkowa ma wynosić 121 m2.

 

 

DL

 

Zobacz także:

 

Dom ze szkła, betonu i drewna

Haus Bold - prawie jak bunkier

Dom walczący z cieniem

Skomentuj:

Dom H11 czyli dachowa ambiwalencja