Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkać jak Fred Flintstone

er

Czy zastanawialiście się kiedyś jak mieszkało się w epoce kamienia? Właściciele Casa do Penedo, znajdującego się w górach Fafe w północnej Portugalii, zbudowali dom żywcem wyjęty z tej odległej epoki. Dom przywołujący skojarzenia z kreskówką o zabawnych Flintstone'ach, stał się jedną z największych atrakcji regionu i przyciąga rzesze turystów.

Wyglądający na prehistoryczny lub co najmniej średniowieczny Casa do Penedo (dosłownie dom z kamienia) powstał jako wiejski domek wypoczynkowy w 1974 roku. Został zbudowany z lokalnych materiałów, głównie kamienia. Skonstruowano go w oparciu o cztery głazy przeniesione z górskiego zbocza, na którym stanął.

Wbrew pozorom wnętrze domu nie jest spartańskie. Zaskakuje wyżłobionym w jednym z głazów basenem oraz kominkiem. Pomimo kamiennych mebli i siedzisk wykonanych z drewnianych kłód, sprawia wrażenie całkiem przytulnego.

Właściciele byli bardzo zadowoleni z nietypowego mieszkania jednak do czasu. Ciekawscy podróżni, przybywający aby zobaczyć niesamowitą budowlę, stali się zbyt uciążliwi i mieszkańcy postanowili się wyprowadzić. Duża popularność Casa do Penedo zaowocowała również kilkoma włamaniami. Teraz domek chroniony jest przez kuloodporne okna i stalowe drzwi.

Obecny właściciel Victor Rodrigues prezentował swoją niezwykłą posiadłość w portugalskiej telewizji. Filmik można zobaczyć na stronie www.mymodernmet.com.

Nowoczesne domki wiejskie pod Warszawą

Skomentuj:

Mieszkać jak Fred Flintstone