Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Plac zabaw z odzysku

bec

W Warszawie powstał ekologiczny plac zabaw - stworzona wyłącznie przy użyciu materiałów z odzysku przestrzeń gier i zabaw dla najmłodszych.

Recyclingowy plac zabaw na warszawskim Targówku
Recyclingowy plac zabaw na warszawskim Targówku
Fot. Adam Kozak

Któż nie wspomina dziecięcych zabaw- wspinania się na drzewa, wchodzenia na dachy komórek i garaży, budowania "baz"? Kiedyś aby dobrze się bawić nie potrzebna była konsola czy komputer. Wystarczyła sterta desek lub opon, parę patyków, kilka nikomu niepotrzebnych kartonów... i dużo wyobraźni.

Z całą pewnością tego typu wspomnienia nie były obce twórcom placu zabaw na warszawskim Targówku. W ramach projektu "reFUN" koordynowanego przez Annę Ławrynowicz i Marcina Brzóskę projektanci z Polski, Holandii i Niemiec stworzyli wyjątkową przestrzeń publiczną przy pomocy przedmiotów niechcianych i wyrzuconych na śmietnik. Powstał jedyny w swoim rodzaju plac zabaw, gdzie odnajdziemy siedziska i kule z opon samochodowych, "zamek" z drewnianych europalet, korytarze ze starych ram okiennych czy wielką kulę z plastikowych butelek. Tworzą one przestrzeń rekreacyjną dla najmłodszych, a jednocześnie stanowią szczególny przykład artystycznej  instalacji recyclingowej.

Brak tradycyjnych domków, zamków, drabinek czy zjeżdżalni Anna Ławrynowicz tłumaczy następująco: "Właśnie o to chodzi żeby nie było jednoznacznych skojarzeń, tak jak na klasycznych placach zabaw. Tu dzieci mogą uruchomić wyobraźnię". Miejmy nadzieję, że alternatywna przestrzeń pobudzi kreatywność wszystkich, nie tylko najmłodszych.

Alternatywny plac zabaw na Targówku w Warszawie

fot: Adam Kozak

Skomentuj:

Plac zabaw z odzysku