Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Willa w Kampinoskim Parku Narodowym

red

Okna w tym domu mają być tylko symboliczną, cienką granicą, która dzieli mieszkańców i las. Dom autorstwa Marcina Grzyba z SIGR Architekci

Dom powstał w zalesionym terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Budynek otaczają gęsto rosnące sosny, które ograniczają dopływ światła. Dlatego architekt "powycinał" w nim otwory, zapewniając w ten sposób optymalne nasłonecznienie pomieszczeń.

Mieszkańcy domu mogą z jego wnętrza z łatwością podziwiać najbliższe otoczenie. Umożliwiają im to specjalnie zaprojektowane linie ścian, które kadrują najlepsze widoki. Budynek ma współgrać z przyrodą, którą projektant przybliżył mieszkańcom instalując przeszklone, rozsuwane okna parteru. Okna te mają być tylko symboliczną, cienką granicą, która dzieli mieszkańców i las.

Ciekawym rozwiązaniem są świetliki stropodachu, które nie tylko wpuszczają światło, ale umożliwiają mieszkańcom obserwację nieba i kołyszących się dookoła koron drzew.

Taki projekt zdecydowanie odpowiada obecnym mieszkańcom. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że atmosfera domu jest niepowtarzalna. W tym domu naprawdę dobrze się mieszka.

Skomentuj:

Willa w Kampinoskim Parku Narodowym