Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mniej znaczy Więcej. Perły polskiej architektury modernistycznej

red

W grudniu ukazał się album "Mniej znaczy Więcej. Perły polskiej architektury modernistycznej". Autorzy zamieścili w nim kilkaset fotografii prezentujących najlepsze przykłady polskiego modernizmu

Krótki okres niepodległości w dwudziestoleciu międzywojennym zaowocował rozkwitem architektury najwyższej klasy, stojącej na światowym poziomie. Ówczesna potrzeba piękna, elegancji i luksusu jest niezwykle inspirująca a klasa i styl takich obiektów jak np. supernowoczesny Tor Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu, Śląski Drapacz Chmur w Katowicach, eleganckie gmachy Domu Marynarza w Gdyni, Pensjonatu „Wiktor” w Żegiestowie czy Oficerskiego Yacht Klubu w Augustowie po prostu zachwycają. I mimo upływu ponad 80 lat od ich budowy nie straciły świeżości.

Album fotograficzny Mniej znaczy Więcej. Perły polskiej architektury modernistycznej prezentuje blisko 100 najwybitniejszych obiektów tego znakomicie w Polsce realizowanego nurtu architektury i jest efektem ponad pięciu lat fotografowania go. Publikacja ta nie jest jednak tylko dokumentacją obiektów - jest to ich artystyczna interpretacja fotograficzna, czasem bardzo subiektywna, ale zawsze stawiająca architekturę na pierwszym miejscu.

Album został podzielony na cztery części. W pierwszej z nich omówiono główne założenia nowego nurtu. Kolejne części to prezentacja obiektów w następujących działach: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa oraz architektura kurortów i uzdrowisk.

Autorstwa Pawła Pomykalskiego jest także niebanalna koncepcja graficzna i skład książki, który oddaje ducha estetyki modernistycznej i podkreśla piękno prezentowanych obiektów. Natomiast teksty w publikacji są autorstwa Beaty Pomykalskiej

Książkę można nabyć w księgarniach, salonach Empik i Matras oraz na stronie Wydawcy (www.ksiezy-mlyn.com.pl)

    Więcej o:

Skomentuj:

Mniej znaczy Więcej. Perły polskiej architektury modernistycznej