Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

EC Powiśle. Apartamenty i biura w zabytkowej elektrowni

red

Mimo zakusów, aby inwestycję nazwać Copernicus Square, deweloper zdecydował się na nawiązanie do przeszłości. EC Powiśle to oficjalna nazwa osiedla w postindustrialnym kompleksie Elektrowni Powiśle. Prace budowlane mają ruszyć w najbliższych miesiącach.

EC Powiśle
EC Powiśle
materiały prasowe

Inwestycja będzie realizowana na terenie warszawskiej XX-wiecznej elektrowni między ulicami Dobrą, Leszczyńską, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Zajęczą. Elektrownia Powiśle była jednym z większych tego typu obiektów w mieście. Z przerwami funkcjonowała 97 lat.

Inwestor, firma HOCHTIEF Development Poland chce rewitalizować to co z przemysłowej zabudowy zostało i połączyć z nowymi obiektami. Łącznie zostanie oddanych do użytku 41 tys. m kw. powierzchni biur, mieszkań i pomieszczeń usługowo-handlowych. Projekt zabudowy terenu powstał w pracowni APA Wojciechowski.

Inwestor zdecydował się na zachowanie pierwotnej nazwy tego miejsca po tym jak proponowaną nazwę Copernicus Square skrytykowali obrońcy warszawskich zabytków i varsavianiści.

Od początku obecności w tym projekcie naszym nadrzędnym celem jest przybliżanie przeszłości tego terenu. Szacunek dla miejsca wyrażamy nie tylko podejmując decyzję o zachowaniu historycznej nazwy, ale również dzięki uruchomieniu kompleksowego Programu Rewitalizacji - dodaje Piotr Stark, Członek Zarządu HOCHTIEF Development Poland.

Deweloper zapowiada, że podczas budowy wykorzystanych zostanie kilkadziesiąt cennych historycznie detali. W nowej przestrzeni pojawią się elementy nawiązujące do przeszłości tego miejsca. Na otwartym Placu Historii wyeksponowana zostanie zabytkowa lokomotywa, w ladach recepcyjnych zamontowana zostanie suwnica z łańcuchem i hakiem dawnej rozdzielni. Odwzorowany zostanie także przebieg torów kolejowych i kształt komina.

Skomentuj:

EC Powiśle. Apartamenty i biura w zabytkowej elektrowni