Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czy tak będzie wyglądał teatr miejski w Głogowie?

red

Miasto zastanawia się co zrobić ze zrujnowanym budynkiem teatru i jego najbliższym otoczeniem

We wrześniu w Głogowie ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej odbudowy i rozbudowy dawnego teatru miejskiego na potrzeby szkoły muzycznej. Uczestniczący w konkursie architekci musieli także zaproponować w jaki sposób zagospodarowany ma być rynek na Starym Mieście w Głogowie.

Na konkurs wpłynęło 17 propozycji z czego tylko 5 spełniało wszystkie formalne wymagania. Komisja konkursowa nie wybrała zwycięzcy, przyznano dwie równorzędne trzecie nagrody. Jedną nagrodzoną koncepcję przygotowała spółka Projekt 3 z Rybnika, a drugą wrocławskie Studio Architektoniczne Ozone. Prezentujemy pomysł tej drugiej pracowni.

Przygotowując koncepcję architekci ze Studia Ozone starali się poszanować historię miejsca, w którym znajduje się budynek starego teatru. Zaprojektowany kompleks swoją formą i obrysem nawiązuje do historycznego planu stojących w tym miejscu kamienic.

Projektanci dość charakterystycznie "odcięli" budynek teatru od nowopowstającego budynku szkoły muzycznej. Nadana gmachowi szklano-lustrzana elewacja w ich założeniu ma odbijać otoczenie i sprawić, że budynek dobrze wpisze się w to miejsce.

Niestety nie wiadomo czy któraś z nagrodzonych prac zostanie zrealizowana.

Skomentuj:

Czy tak będzie wyglądał teatr miejski w Głogowie?