Warszawa ma drugi Pałac Kultury i Nauki
Instalacja stanęła na terenie Soho Factory w Warszawie. Stworzono ją z blisko pół tysiąca przestrzennych sześcianów







Konstrukcję wzniesiono z okazji Wawa Design Festiwal. Prace trwały kilka godzin. Próbie skopiowania pałacu podjęła się firma Inspiratique z Poznania we współpracy z projektantką Dominiką Wojtkowską-Banaszek.
Biała rzeźba ma ponad 9 metrów wysokości. Do jej budowy wykorzystano 477 pustych, sześciennych kostek, których wymiary to 40x40x40 cm. Kostki GRID zaprojektował Duńczyk Peter J. Lassen.
Choć skojarzenia z PKiN są natychmiastowe, stworzona instalacja interpretuje ten jeden z najbardziej wyrazistych symboli na nowo - wyjaśnia Dominika Wojtkowska-Banaszek.
Nowy "Pałac Kultury i Nauki" jest oszczędny w swej formie. Mimo tej wizualnej lekkości konstrukcja jest wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne. Wszystko za sprawą materiału, z którego produkowany jest GRID - formowanego wtryskowo nylonu wzmocnionego włóknem szklanym.
A co o Pałacu Kultury myśli architekt Ludwik Boski?
- Więcej o:
- sztuka
Pałac Kultury z rodzeństwem
Miasto, które bawi. Humorystyczne instalacje niemieckiego artysty
Kocham Warszawę - nowy, ogromny neon na 35. piętrze wieżowca [WIDEO]
W Warszawie powstał mural wspierający gastronomię
Clean Art - wodne murale na warszawskich budynkach. Malowane "na brudzie" obrazy pokażą czym oddychamy
Nowy warszawski mural Tytusa Brzozowskiego. Artysta umieścił na nim charakterystyczne budynki dawnej dzielnicy żydowskiej
Dzieła sztuki na wiejskich przystankach PKS. Folkowe Przystanki to jedyna taka galeria w Polsce
Wyjątkowe grafiki we wnęrzach hotelu The Bridge Wrocław MGallery od studia Kolektyf. Odnoszą się do bogatych dziejów Wrocławia