Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jednorodzinny dom w Łodzi. Dla oszczędnych

red

Parterowy budynek ma skromną elewację i liczne przeszklenia, które zapewniają optymalne doświetlenie wnętrza

Trzeci Dom od Słońca w Łodzi
Trzeci Dom od Słońca w Łodzi
źródło: Le 2 Workshop

Trzeci Dom od Słońca zaprojektowali architekci z pracowni Le 2 Workshop. Jest on trzecim i docelowo ostatnim domem łódzkich inwestorów.

Budynek zlokalizowany został w malowniczych okolicach Rudzkiej Góry w Łodzi. Powstał na niewielkiej działce o kształcie wielokąta. Projektanci zdecydowali się na architekturę w małej skali, dlatego ograniczyli się do zaprojektowania budynku parterowego.

Główne wejście do budynku zlokalizowano na środku jego planu. Układ wewnętrznych pomieszczeń zaplanowano tak, aby zapewnić jego mieszkańcom jak największy dostęp do światła słonecznego i jednocześnie dać im poczucie prywatności.

Centralną częścią domu jest podwyższona przestrzeń salonu i kuchni. Z niej można dostać się do stref nocnych rodziców oraz dzieci. Przy salonie powstało dodatkowe pomieszczenie służące rozrywce domowników. Projektanci postawili tutaj na proste kolory. Dominującą biel i czerń ocieplono drewnianymi detalami. Taka kolorystyka została powtórzona na zewnątrz.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Trzeci Dom od Słońca w Łodziźródło: Le 2 Workshop

Architekci nadali budynkowi prostą formę. Podzielona ona została na dwie części: białą i czarną. Kamień frontowej elewacji przechodzi przez wnętrze domu i wychodzi na część ogrodową. Dodatkowo w ścianach budynku znalazły się liczne przeszklenia, które dobrze doświetlają wnętrze.

Dom ma jego mieszkańcom przynieść oszczędności. Zaprojektowany został zgodnie z wymaganiami Stowarzyszenia Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju, które pozwalają go uznać za energooszczędny. Jego powierzchnia to 286 m kw. Wskaźnik EP (energii pierwotnej) dla tego budynku to 66,3 kWh za metr kwadratowy rocznie.

Skomentuj:

Jednorodzinny dom w Łodzi. Dla oszczędnych