Rozbudowa zabytkowej willi w Szklarskiej Porębie. Powstaje rustykalny aparthotel

red

W urokliwej Szklarskiej Porębie trwa budowa aparthotelu. W wyniku renowacji i rozbudowy zabytkowej willi powstaną 52 czterogwiazdkowe apartamenty, sala konferencyjna oraz centrum SPA.

Czarny Kamień w Szklarskiej Porębie
Czarny Kamień w Szklarskiej Porębie
Materiały Prasowe

W Białej Dolinie - willowej części Szklarskiej Poręby trwają prace budowlane nad renowacją oraz rozbudową zabytkowej Villi Sylva, która w latach swojej świetności reklamowana była jako luksusowe miejsce relaksu i wypoczynku. Istniejący obiekt będzie powiększony o dwa dodatkowe segmenty dostosowane wysokością do istniejącego obiektu.

W wyniku rozbudowy powstanie czterogwiazdkowy aparthotel o nazwie Czarny Kamień. Będzie on oferował 52 apartamenty sprzedawane w formule condo. Lokale będą miały metraż od 28 do 47 m kw., w każdym znajdzie się znajdzie się aneks kuchenny.

Założeniem architektonicznym była przebudowa, rozbudowa i zmiana sposoby użytkowania z budynku wielorodzinnego, na budynek o funkcji mieszkalnej, ale wzbogacony o część usługową - mówi architekt Tomasz Jarosz z pracowni Probud.

Poza funkcją mieszkalną w budynku znajdzie się gama licznych usług towarzyszących. Goście będą mieli do dyspozycji recepcję, zaplecze biznesowe z salą konferencyjną a także bogaty pakiet usług SPA, w skład których wejdzie łaźnia, basen wewnętrzny i zewnętrzny, sauna parowa i fińska, jacuzzi, dom lapoński, gabinety kosmetyczne i masażu, kapsuła młodości oraz siłownia. Znajdą się tutaj też restauracja, kawiarnia oraz sala zabaw dla dzieci.

Projekt rozbudowy powstał w pracowni architektonicznej Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z warszawskim biurem projektowym M&K Architekci. Wszystkie nowe części budynku będą zachowywały tą samą wysokość kalenicy, co istniejący obiekt. Ze względu na duże nachylenie działki dochodzące do 19 metrów różnicy, poszczególne segmenty budynku będą różniły się między sobą liczbą kondygnacji i będzie się wahać od trzech w południowej części obiektu do 4 w części północnej.

Planowane zakończenie inwestycji to marzec 2016.

 

Zobacz piękną okolicę zabytkowej Szklarskiej Poręby, w której powstaje Czarny kamień:

Zdjęcie Hitachi CJ14DSLZdjęcie MAKITA DP4700Zdjęcie METABO Pneumatyczny młot kujący DMH 290 Set
Hitachi CJ14DSLMAKITA DP4700METABO Pneumatyczny młot ku...
źródło:Okazje.info

Skomentuj:

Rozbudowa zabytkowej willi w Szklarskiej Porębie. Powstaje rustykalny aparthotel