Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[WARSZAWA] Bulwary nad Wisłą otwarte! Zobacz jak wyglądają po przebudowie

red

Warszawa doczekała się nowych Bulwarów Wiślanych. Są szersze niż dotychczas, pojawiły się na nich pawilony. Niebawem otworzą się punkty gastronomiczne, informacja turystyczna oraz toalety. Na przyszły sezon zaplanowana zacumowanie pierwszych barek z restauracjami i miejscami rozrywki.

Drugiego sierpnia otwarto pierwszy etap wyremontowanych Bulwarów Wiślanych na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Inwestycję rozpoczął jeszcze prezydent Stefan Starzyński. Po wojnie, przez wiele lat bulwary były po prostu betonowym nabrzeżem. W końcu udało się. Po wieloletnim remoncie i problemach na budowie - upadłość generalnego wykonawcy, warszawiacy w końcu doczekali się nowych bulwarów, które mają stać się kolejnym salonem Warszawy.

Nowe bulwary są szersze o 6 metrów od dotychczasowych. Powstał dolny poziom w miejscu kamiennego nabrzeża. Dzięki temu będzie nie tylko więcej miejsca dla spacerowiczów, ale możliwe będzie także cumowanie statków - Nowe nabrzeże kryje w sobie zestawy niezbędnych przyłączy.

Na bulwarach powstały drewniane pergole z dachami wykonanymi z membrany PCV oraz dwa tarasy widokowe. Jeden nadwiesza się nad Wisła dokładnie na osi Zamku Królewskiego. Przybyła także zieleń - m.in. szpalery strzyżonych krabów i kwiaty. Z myślą o przyrodzie przygotowano także skrzynki-gniazda dla trzmieli zakopane w ziemi. Dla odwiedzających przygotowano zaś meble miejskie do siedzenia i leżenia.

Docelowo przy brzegu mają zacumować barki mieszczące ogólnodostępne kawiarnie i restauracje - pojawią się one jednak dopiero w przyszłym sezonie. Na razie mieszkańcom i turystom musi wystarczyć jeden pawilon, w którym znajdzie się informacja turystyczna, mała część gastronomiczna oraz WC. Jest to pierwszy w Warszawie obiekt, który stoi na tzw. pływakach ukrytych w nawierzchni promenady spacerowej. W razie powodzi - podniesie się i będzie się utrzymywał na powierzchni. Stalowe liny , którymi jest przytwierdzony do podłoża nie pozwolą mu odpłynąć.

W następnym roku ruszy przebudowa dalszych fragmentów bulwarów w stronę mostu Świętokrzyskiego.

Nowe bulwary zostały otwarte na odcinku pomiędzy ulicą Boleść a Mostem Śląsko-Dąbrowskim:

Więcej o otwarciu bulwarów na warszawa.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

[WARSZAWA] Bulwary nad Wisłą otwarte! Zobacz jak wyglądają po przebudowie