Domy przyszłości inspirowane rezydencją Billa Gatesa
Do końca 2015 r. miasta na świecie będą posiadały ponad miliard przedmiotów i usług podłączonych do sieci internetowej. Aż 45 proc. z nich znajdziemy w mieszkaniach i budynkach publicznych - wynika z prognoz międzynarodowej firmy badawczej Gartner


Tego typu rozwiązania pojawiają się już na wybranych osiedlach także w Polsce. - Na Osiedlu Mickiewicza w Warszawie na specjalne życzenie klienta mieszkanie możemy wyposażyć w pakiet inteligentnego domu, który pozwoli na zdalne sterowanie wybranymi funkcjami. W perspektywie kilku kolejnych lat wszystkie powstające budynki w Polsce, zgodnie z dyrektywą unijną, powinny być niemal samowystarczalne pod względem energetycznym i wykorzystywać rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, którymi w praktyce najłatwiej zarządzać z poziomu aplikacji czy strony internetowej - mówi Jakub Zagórski, dyrektor marketingu i sprzedaży Skanska Residential Development Poland.
Jednym z najbardziej znanych inteligentnych domów na świecie jest rezydencja Billa Gatesa, w której z siecią są połączone wszystkie przedmioty, a specjalne chipy śledzą każdy ruch i zapamiętują upodobania każdego mieszkańca.
Moda na Polskę trwa. 10 miast najczęściej odwiedzanych przez turystów zza granicy
Pięć sposobów na urządzenie pokoju dla dziecka za darmo lub za grosze
Bałagan i nieświeży zapach. Oto błędy popełniane przy sprzedaży mieszkania
Valletta, Monachium, Barcelona. 10 miast, do których Polacy najczęściej wyjeżdżają na kursy językowe
Nie kupuj mieszkania, zanim nie sprawdzisz czynszu. Różnice są ogromne!
Z biurem podróży czy na własną rękę? Wiemy jak podróżują Polacy
Urlop bez ubezpieczenia? Nie warto. Koszty leczenia sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych
Jak dostać się z lotnisk do popularnych metropolii? Praktyczny przewodnik na wakacje