Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domy przyszłości inspirowane rezydencją Billa Gatesa

jk

Do końca 2015 r. miasta na świecie będą posiadały ponad miliard przedmiotów i usług podłączonych do sieci internetowej. Aż 45 proc. z nich znajdziemy w mieszkaniach i budynkach publicznych - wynika z prognoz międzynarodowej firmy badawczej Gartner

After seven years of construction and $60 million, Microsoft mogul Bill Gates and wife Melinda have finally moved into their Lake Washington waterfront home in Medina, Washington, a suburb of Seattle. It was announced September 28 that Gates was the richest man in the world, with an estimated net worth of $39.8 billion. The 20,000 square foot home spans five acres, has a 20-seat movie theater, a 30-car garage and a 20-room main living area. Although landscape work continues, the interior of the house is complete. GATES
(AERIAL VIEW OF GATES NEW HOME IN MEDINA
Reuters Photographer / Reuters
Będą to m.in. rozwiązania związane ze zdalnym zarządzaniem ciepłem, oświetleniem czy wentylacją za pomocą aplikacji, a także pomiarami bieżącego zużycia energii i wody. Do 2020 roku aglomeracje będą wykorzystywały ich ponad 9 razy więcej, z czego aż 81 proc. znajdziemy właśnie w budownictwie. Jak podaje Gartner, do końca roku w mieszkaniach znajdziemy 294 miliony przedmiotów wymieniających między sobą dane za pośrednictwem sieci. W ciągu dwóch lat ta liczba ma przekroczyć miliard. Oświetlenie LED, monitoring, różnego rodzaju czujniki i inteligentne zamki to tylko przykłady rzeczy, którymi sterowanie już jest możliwe z każdego miejsca świata za pomocą głosu, telefonu, tabletu czy komputera.

Tego typu rozwiązania pojawiają się już na wybranych osiedlach także w Polsce. - Na Osiedlu Mickiewicza w Warszawie na specjalne życzenie klienta mieszkanie możemy wyposażyć w pakiet inteligentnego domu, który pozwoli na zdalne sterowanie wybranymi funkcjami. W perspektywie kilku kolejnych lat wszystkie powstające budynki w Polsce, zgodnie z dyrektywą unijną, powinny być niemal samowystarczalne pod względem energetycznym i wykorzystywać rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, którymi w praktyce najłatwiej zarządzać z poziomu aplikacji czy strony internetowej - mówi Jakub Zagórski, dyrektor marketingu i sprzedaży Skanska Residential Development Poland.
 
Jednym z najbardziej znanych inteligentnych domów na świecie jest rezydencja Billa Gatesa, w której z siecią są połączone wszystkie przedmioty, a specjalne chipy śledzą każdy ruch i zapamiętują upodobania każdego mieszkańca.

    Więcej o:

Skomentuj:

Domy przyszłości inspirowane rezydencją Billa Gatesa