Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W duchu projektów Le Corbusiera. Luksusowy dom pod Poznaniem [WIZUALIZACJE]

Piotr Nef

Położona w środku lasu, łagodnie opadająca w stronę jeziora ponad hektarowa działka wydaje się wymarzona pod dom. Z tym bajkowym otoczeniem kontrastuje zdecydowana i nieco surowa bryła betonowego domu. Takie zestawienie pięknej i bujnej przyrody z oszczędnym detalem nowego budynku jeszcze mocniej wydobywa jego szlachetną elegancję i podkreśla wysmakowane proporcje.

Spadek terenu pozwolił na niestandardowe umiejscowienie głównego wejścia, które znajduje się na poziomie pierwszego piętra. Poza holem wejściowym zlokalizowano tu także obszerną część dzienną, na którą składają się połączone we wspólną przestrzeń kuchnia, jadalnia i otwierający się na jezioro salon, a także pomieszczenia garaż, pokój gościnny oraz garaż i pomieszczenia techniczne.

Znajdująca się w części dziennej okrągła klatka schodowa prowadzi piętro w dół, gdzie umiejscowiono strefę prywatną. Dom przeznaczony jest dla rodziny w modelu 2+2, stąd główna sypialnia przeznaczona dla rodziców, oraz dwie dwuosobowe sypialnie dla każdego z dzieci. Wszystkie trzy posiadają osobne łazienki i garderoby, które dodatkowo rozdzielają poszczególne pomieszczenia tym samym zwiększając komfort poszczególnych użytkowników i zapewniając większe poczucie prywatności.

Wszystkie przestrzenie otwierają się w kierunku południowym na przyległe do działki jezioro. Fragmenty elewacji, za którymi kryją się łazienki zostały dodatkowo przesłonięte pionowymi betonowymi żaluzjami, stanowiącymi swoisty ornament i rozbijającymi dość długą elewację na krótsze odcinki o silnie określonym rytmie.

Motyw równoległych, wąskich betonowych pasów powtarza się także nad salonem, gdzie zostały one umiejscowione jako rodzaj ażurowego zadaszenia mającego na celu ochronę wnętrza przed zbytnim nagrzewaniem się od promieni słonecznych wpadających przez szklaną elewację.

Za projekt domu odpowiada poznańska pracownia Easst.com.

Skomentuj:

W duchu projektów Le Corbusiera. Luksusowy dom pod Poznaniem [WIZUALIZACJE]