Biurowiec z kortenowskiej stali. Rozbudowa zakładu w Poznaniu
W Poznaniu przy ulicy Wilczak znajduje się hala przemysłowa, na tyłach której zlokalizowano parterowy budynek biurowy. W wyniku planowanych prac. część biurowa ma urosnąć o cztery kondygnacje i częściowo nadwiesić się nad odnowioną halą. Obiekt z przełomu lat 60. i 70. całkowicie odmieni swoje oblicze.
Projekt modernizacji budynku opracowany przez pracownie Easst.com to skontrastowane ze sobą dwie bryły. Od ulicy znajduje się istniejąca hala przemysłowa, która w wyniku przebudowy zmieni swoją elewację, na której pojawi się czarna cegła.
Za budynkiem przemysłowym znajduje się dziś niska część biurowa, która zostanie podwyższona o cztery kondygnacje. W nawiązaniu do przemysłowego charakteru miejsca, jej elewacja zostanie wykonana ze stali kortenowskiej. Takie połączenie horyzontalnej, czarnej hali z ognistą wysoką częścią tworzy dynamiczną kompozycję i mocny akcent przestrzenny.
Część biurowa została pomyślana jako możliwa do swobodnego kształtowania przestrzeni - od jednoprzestrzennego wnętrza, po możliwość stworzenia wydzielonych pomieszczeń do pracy. Na każdej kondygnacji zlokalizowano część socjalną z wydzielonymi aneksami kuchennymi, reszta rzutu, dzięki brakowi przegród konstrukcyjnych może być aranżowana zależnie od potrzeb.
Trzy najwyższe kondygnacje częściowo nadwieszą się też nad halą przemysłową, co z jednej strony pozwoliło na zwiększenie wewnętrznej przestrzeni, a z drugiej wzmocniło mocny i odważny charakter bryły.
- Więcej o:
Muzeum Ognia w Żorach. Jak pochodnia [ZDJĘCIA]
[POZNAŃ] Wiecha na biurowcu od MVRDV
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku [ZDJĘCIA]
W duchu projektów Le Corbusiera. Luksusowy dom pod Poznaniem [WIZUALIZACJE]
WASZE PROJEKTY: Muzeum Sztuki Współczesnej w Poznaniu
Dyfrakcja - kolekna inwestycja mieszkaniowa w Nowym Centrum Łodzi
Wrocław: W Sky Tower powstanie nowoczesna strefa gastronomiczna. To projekt Chapman Taylor
Katowicki TBS projektu k3xmore będzie najbardziej zaawansowanym proekologicznie osiedlem mieszkaniowym w Polsce