Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Samochodem po trawniku? Wideoarty Dominika Lejmana we Wrocławiu

red

W ramach projektu "Wrocław - wejście od podwórza" będącego częścią programu sztuk wizualnych ESK Wrocław 2016 na na wrocławskim osiedlu Gaj odbywają się wideoprojekcje Dominika Lejmana. Są o tyle nietypowe, że za ekran posłużył tutaj osiedlowy trawnik, a całe wydarzenie najlepiej oglądać z balkonów osiedlowych bloków.

"Mijamy się" - wideoprojekcje na wrocławskim osiedlu Gaj
"Mijamy się" - wideoprojekcje na wrocławskim osiedlu Gaj
Alicja Kielan

Na Wrocławskich osiedlach w ramach projektu "Wrocław - wejście od podwórza" odbywają się działania animacyjne, których zadaniem jest przybliżenie sztuki do mieszkańców oraz aktywizacja lokalnych społeczności. Najnowszym działaniem w ramach projektu są wideoarty Dominika Lejmana.

Artysta przyjrzał się sposobom poruszania się mieszkańców po osiedlu a następnie przygotowany materiał wyświetlił na przestrzeni podwórka na ulicy Krynickiej, z balkonów, wynajętych od mieszkańców, przez godzinę dziennie, od 19:00-20:00.
Premiera Projektu odbywała się 19 października o godzinie 19:00. Projekcje będą wyświetlane przez miesiąc.

Wierzymy, iż wykorzystanie sztuki video w przestrzeni bloków mieszkalnych zwróci uwagę na sytuację architektury wielkiej płyty w przestrzeni współczesnych miast, na jej rolę w urbanistyce miasta, problemy, potrzeby oraz możliwości. Jednocześnie zaangażowanie artysty światowej sławy przyłoży się do promocji Gaju jako osiedla wyjątkowego i ciekawego, wniesie również wkład w budowę dobrego wizerunku - mówią organizatorzy projektu.

A Wy chcielibyście zobaczyć takie projekcie z własnego balkonu?

Więcej o nadchodzących projekcjach i pozostałych wydarzeniach w ramach projektu "Wrocław - wejście od podwórza" na profilu projektu na Facebooku.

Skomentuj:

Samochodem po trawniku? Wideoarty Dominika Lejmana we Wrocławiu