Ogromny miś na ulicach Warszawy. O co chodzi?
Przytulanka będzie pojawiać się w różnych częściach stolicy. To najnowszy projekt Fundacji Form i Kształtów












Za pomysłem powstania ogromnej rzeźby stoi Iza Rutkowska, założycielka Fundacji Form i Kształtów. W swoim najnowszym projekcie stara się ona przeciwstawić "sztywnym", warszawskim pomnikom, które najczęściej upamiętniają bolesne dla Polaków doświadczenia z historii. Artystka zdecydowała stworzyć rzeźbę, obok której nie sposób będzie przejść obojętnie, dlatego postanowiła przedstawić ludziom wiernego przyjaciela z dzieciństwa - pluszowego misia.
Na początek gigantyczna Przytulanka pojawi się na Polu Mokotowskim. Każdy będzie mógł się na nią wspiąć, przytulić i wrócić pamięcią do czasów, kiedy był dzieckiem. Fundacja Form i Kształtów chce w ten sposób dać mieszkańcom Warszawy poczucie istnienia "publicznego przyjaciela" i wytrącić ludzi z szybkiego, wielkomiejskiego życia, tak by z uśmiechem na twarzy zaczęli dostrzegać drugiego człowieka.
Przytulanka będzie zmieniać swoją lokalizację. Jej wędrówka rozpocznie się 21 września a zakończy w nocy 28/29 września kiedy to wszyscy chętni zostaną zaproszeni na Pole Mokotowskie (między ul. Waryńskiego, a al. Armii Krajowej) do wspólnego Patrzenia w Gwiazdy z Przytulanką. Zatem wypatrujcie jej na ulicach stolicy!
Iza Rutkowska jest założycielką i autorką wszystkich wydarzeń realizowanych w ramach Fundacji Form i Kształtów. Jej projekty w przestrzeni publicznej są egalitarne, przyciągają osoby o każdej profesji i w każdym wieku. W plebiscycie Gazety Wyborczej Wdechy 2012 nominowana była przez redakcję w kategorii Człowiek Roku za niezwykłą wyobraźnię i dodawanie miastu kolorów, za akcje: Grzybobranie, EUgeniusz, Osiedlamy się! W grudniu w księgarniach pojawi się książka Izy Rutkowskiej „Puszczam oko w przestrzeń” składająca się z kilkunastu wywiadów z najciekawszymi artystami landratowymi z całego świata.
- Więcej o:
- sztuka
Uwaga! Sztuka w mieście. Artyści i ich dzieła w przestrzeni publicznej [PRZEGLĄD]
W Warszawie powstał mural wspierający gastronomię
Clean Art - wodne murale na warszawskich budynkach. Malowane "na brudzie" obrazy pokażą czym oddychamy
Nowy warszawski mural Tytusa Brzozowskiego. Artysta umieścił na nim charakterystyczne budynki dawnej dzielnicy żydowskiej
Dzieła sztuki na wiejskich przystankach PKS. Folkowe Przystanki to jedyna taka galeria w Polsce
Wyjątkowe grafiki we wnęrzach hotelu The Bridge Wrocław MGallery od studia Kolektyf. Odnoszą się do bogatych dziejów Wrocławia
Artystyczna „Ściana kultury” - murale w Pradze i Warszawie już gotowe. To dzieło ponad granicami!
Polsko-czeska „Ściana kultury”. Dwa murale w Pradze i Warszawie upamiętnią drogi do wolności w latach 1980-89