Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogromny miś na ulicach Warszawy. O co chodzi?

red

Przytulanka będzie pojawiać się w różnych częściach stolicy. To najnowszy projekt Fundacji Form i Kształtów

Za pomysłem powstania ogromnej rzeźby stoi Iza Rutkowska, założycielka Fundacji Form i Kształtów. W swoim najnowszym projekcie stara się ona przeciwstawić "sztywnym", warszawskim pomnikom, które najczęściej upamiętniają bolesne dla Polaków doświadczenia z historii. Artystka zdecydowała stworzyć rzeźbę, obok której nie sposób będzie przejść obojętnie, dlatego postanowiła przedstawić ludziom wiernego przyjaciela z dzieciństwa - pluszowego misia.

Na początek gigantyczna Przytulanka pojawi się na Polu Mokotowskim. Każdy będzie mógł się na nią wspiąć, przytulić i wrócić pamięcią do czasów, kiedy był dzieckiem. Fundacja Form i Kształtów chce w ten sposób dać mieszkańcom Warszawy poczucie istnienia "publicznego przyjaciela" i wytrącić ludzi z szybkiego, wielkomiejskiego życia, tak by z uśmiechem na twarzy zaczęli dostrzegać drugiego człowieka.

Przytulanka będzie zmieniać swoją lokalizację. Jej wędrówka rozpocznie się 21 września a zakończy w nocy 28/29 września kiedy to wszyscy chętni zostaną zaproszeni na Pole Mokotowskie (między ul. Waryńskiego, a al. Armii Krajowej) do wspólnego Patrzenia w Gwiazdy z Przytulanką. Zatem wypatrujcie jej na ulicach stolicy!

Iza Rutkowska jest założycielką i autorką wszystkich wydarzeń realizowanych w ramach Fundacji Form i Kształtów. Jej projekty w przestrzeni publicznej są egalitarne, przyciągają osoby o każdej profesji i w każdym wieku. W plebiscycie Gazety Wyborczej Wdechy 2012 nominowana była przez redakcję w kategorii Człowiek Roku za niezwykłą wyobraźnię i dodawanie miastu kolorów, za akcje: Grzybobranie, EUgeniusz, Osiedlamy się! W grudniu w księgarniach pojawi się książka Izy Rutkowskiej „Puszczam oko w przestrzeń” składająca się z kilkunastu wywiadów z najciekawszymi artystami landratowymi z całego świata.

Skomentuj:

Ogromny miś na ulicach Warszawy. O co chodzi?