Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sztuczna rzeka i ruchome dno. Nowy lubelski aquapark otwarty [ZDJĘCIA]

red

W Lublinie oddano do użytku nowoczesny zespół basenów Aqua Lublin. W budynku znalazła się zarówno część sportowa z pełnowymiarowym basenem olimpijskim oraz część rekreacyjna.

Lubelski kompleks basenów został zaprojektowany w warszawskiej Pracowni Projektowej - Paweł Tiepłow, która na swoim koncie ma wiele realizacji obiektów sportowych.

Bryła budynku została podzielona na trzy części. Sercem obiektu jest basen olimpijski przy którym zlokalizowane są trybuny dla 2100 widzów. Ma 10 torów i głębokość od 2,5 do 4 metrów. Niecka basenu posiada też dwa ruchome dna pozwalające regulować głębokość basenu w poszczególnych jego częściach od 0 do 2,5 metra.

W drugiej, rekreacyjnej części powstały cztery nieduże baseny dostosowane dla różnych grup wiekowych oraz jacuzzi. W jednym z nich atrakcją jest sztuczna rzeka płynąca wokół szklanej kuli. Drugi umożliwia wypłynięcie przez specjalna bramę na zewnątrz obiektu i rekreację na świeżym powietrzu.

Część trzecia to zaplecze szatniowe, recepcja oraz dodatkowe pomieszczenia rekreacyjne - sauny mokre i suche, zespół odnowy i rehabilitacji, ogród zimowy, a także duży zespół fitness.

Przed budynkiem zaplanowano także całoroczne kryte lodowisko o wymiarach 30 x 60 metrów.

Cały obiekt dostępny jest również dla osób niepełnosprawnych. Wybudowanie obiektu kosztowało 105 mln złotych.

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa www.piximo.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Sztuczna rzeka i ruchome dno. Nowy lubelski aquapark otwarty [ZDJĘCIA]