Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wola warszawskim Manhattanem? Ruszyły prace nad wieżowcem Sienna Towers

red

Sienna Towers to kolejne wieże, których budowa niedawno rozpoczęła się na warszawskiej Woli. Okolice Ronda Daszyńskiego to dziś ogromny plac budowy. Wokół nowej stacji metra na różnym etapie zaawansowania jest obecnie kilka wieżowców, które zmienią charakter najbliższej okolicy, ale również odmienią warszawski skyline.

Sienna Towers
Sienna Towers
Ghelamco / Andrzej Chołdzyński

Na działce w południowo-zachodnim narożniku ronda Daszyńskiego rozpoczęły się prace nad nowym wieżowcem Sienna Towers. Pierwsze prace przygotowawcze można było obserwować już jesienią zeszłego roku, ale działka jednocześnie była wykorzystywana jako zaplecze budowy flagowej inwestycji firmy Ghelamco: wieżowca Warsaw Spire. Teraz, gdy na sąsiedniej budowie prace zbliżają się do końca budowa Sienna Towers ma wejść w decydującą fazę. Na działce rozpoczęły się właśnie pierwsze prace ziemne.

Cały kompleks ma składać się z trzech wież - jednej o wysokości 86 metrów w pobliżu ronda oraz dwóch wyższych, bliźniaczych wież wysokości 130 metrów. Wszystkie trzy budynki będą połączone wspólnym podium, a pomiędzy wyższymi wieżami pojawią się też łączniki zawieszone kilka pięter nad ziemią.

Za projekt budynku odpowiada pracownia Andrzeja Chołdzyńskiego, która na swoim koncie ma między innymi projekt warszawskiej stacji metra Plac Wilsona uznanej w 2008 za najlepszą na świecie. Budynki mają rzuty w formie elipsy. Elewacje mają być gładkie i jednorodnie szklane w odcieniu delikatnego błękitu. Jedynym motywem, który przełamie szklane płaszczyzny będzie powtarzający się co dwie kondygnacje delikatny uskok subtelnie dzielący budynek na poziome plastry.

W wieżach znajdą się głównie powierzchnie biurowe, uzupełnione w 1/4 powierzchniami handlowymi i usługowymi.

W pierwszej kolejności do użytku ma zostać oddana niższa wieża kompleksu, następnie kończone będą wyższe części budynku.

To kolejny wysoki obiekt powstający na działkach wokół Ronda Daszyńskiego. Powstawanie wieżowców w dobrze skomunikowanym obszarze daje szansę, że możliwa będzie sprawna obsługa komunikacyjna nowej biurowej dzielnicy, która powstaje na Woli. Dynamiczny rozwój i ogromne ilości biur, które już powstają, lub są dopiero planowane w najbliższej okolicy powodują jednak, że problemem może okazać się oszczędnościowo zaprojektowana stacja Metra Rondo Daszyńskiego, która posiada wyjścia jedynie po zachodniej stronie ronda. Brak łącznika pod jezdnią ze wschodnią stroną skrzyżowania był przez wiele osób krytykowany od samego początku. W niedługiej przyszłości, może się okazać, że nowe wyjścia przydałyby się naprawdę szybko.

Zobacz też inne budynki powstające wokół Ronda Daszyńskiego: Warsaw Spire, Generation Park, Skyliner.

    Więcej o:

Skomentuj:

Wola warszawskim Manhattanem? Ruszyły prace nad wieżowcem Sienna Towers