Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Indywidualny Dom typOwy

Iwona Sobczyk

Dom jest okrągły, kryty dwuspadowym dachem, zbudowany głównie z drewna. Wygląda tajemniczo. To powstający pod Pszczyną indywidualny Dom typOwy projektu pracowni KWK Promes.  

kwk promes, robert konieczny, dom jednorodzinny, dom typowy, pszczyna
Dom typOwy autorstwa KWK PROMES
KWK PROMES

 

 

Ponad dwa lata temu Katarzyna i Tomasz Baronowie, twórcy filmów dokumentalnych o architekturze, zapragnęli wypromować w Polsce nowoczesną architekturę drewnianą, przyjazną, naturalną i energooszczędną. Wpadli wówczas na pomysł, aby nakręcić dokument o ludziach, którzy postanowili zbudować dla siebie właśnie dom z drewna. Sami zostali jego bohaterami.

 

- Nie wiadomo było jaki kształt będzie miała działka i co będzie wokół. To dla architekta ogromny problem. A co idealnie wpisze się w każdy kształt? Koło! - mówi Robert Konieczny, który został poproszony o zaprojektowanie domu (pracujący przy tym projekcie razem z Katarzyną Furgalińską i Wojtkiem Sikorą).

 

Dom typowy

Przez środek Domu typOwego przebiega trzon konstrukcyjny i komunikacyjny, w którym udało się też pomieścić wszystkie instalacje. Tylko on jest murowany

 

- Zamierzamy promować ten projekt, najpierw w Polsce, potem w Niemczech. Można go zindywidualizować, zbudować dom o innej wysokości, z innym dachem. Łatwo poddaje się przekształceniom. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten projekt powtarzać - mówi Konieczny.

 

Film o powstawaniu domu ma być gotowy w lipcu. Będzie dołączany do magazynów architektonicznych. Fragmenty materiału filmowego już teraz można oglądać na www.dom-nowywymiar.pl.

 

 

Czytaj więcej 

 

 

Iwona Sobczyk

źródło: Gazeta Wyborcza Katowice

 

 

 

Zobacz także:

 

 

Dom dla bardzo dużej rodziny

 

Multivilla z pracowni KWK PROMES

 

Nowy projekt Medusa Group

 

 

Skomentuj:

Indywidualny Dom typOwy