Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom mazurski z katalogu

red

Pracownia architektoniczna "AA" z Gdańska zdobyła I miejsce w konkursie na projekt współczesnego domu jednorodzinnego, wpisującego się w tradycyjny wiejski krajobraz Warmii i Mazur. Najlepsze prace konkursowe znajdą się w katalogach, które będą dostępne w urzędach gmin i ośrodkach kultury.

Na konkurs "Twój dom - dialog z tradycją", ogłoszony przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego wpłynęły 184 prace. Zwyciężył projekt architektów z Gdańska, który - w ocenie sądu konkursowego - udanie interpretuje tradycyjną zabudowę wiejską Warmii i Mazur. Łącznie przyznano 4 nagrody i 24 wyróżnienia.

Zdaniem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa, celem konkursu jest poprawa jakości i harmonijny rozwój wiejskiego krajobrazu. Dlatego najlepsze prace konkursowe znajdą się w katalogach, które będą dostępne we wszystkich urzędach gmin i ośrodkach kultury regionu.

"Wierzymy, że w kolejnym sezonie budowlanym inwestorzy kupią katalogowe projekty i rozpoczną realizację takich domów, które będą kontynuacją tradycji budownictwa wiejskiego w naszym regionie" - powiedział Protas.

Zgodnie z wymogami konkursu, architekci projektowali dom wolnostojący, o pow. do 175 m kw., przeznaczony dla czteroosobowej rodziny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autorzy musieli też zaplanować pomieszczenie gospodarcze i garaż na dwa samochody. Mieli także wskazać rejon, w jakim dom powinien być wybudowany.

źródło: PAP

Skomentuj:

Dom mazurski z katalogu