Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamentowiec Thespian we Wrocławiu

fredka

We Wrocławiu kupujesz mieszkanie, a firanki dostajesz gratis. Ten niecodzienny pomysł zastosowali architekci z pracowni Zbigniewa Maćkowa w najnowszej realizacji mieszkaniowej.

Szklany apartamentowiec Thespian zlokalizowany w centrum Wrocławia posiada już zgodę na użytkowanie, trwają ostatnie prace wykończeniowe. W lipcu pojawią się w nim pierwsi mieszkańcy i najemcy.

Projekt pochodzi z wrocławskiej pracowni Maćków Pracownia Projektowa. Główny korpus budowli stanowi uzupełnienie reprezentacyjnego, dziewiętnastowiecznego w charakterze placu, z kolei wyższy element wieżowy wysuwa się w stronę wysokiej zabudowy ulicy Powstańców Śląskich.

Najciekawsza w budynku jest podwójna fasada szklana ze specjalnymi przesłonami przeciwsłonecznymi umieszczonymi między dwiema warstwami aluminiowej ślusarki. Biała tkanina przypomina tradycyjne firanki, jednak w rzeczywistości to ruchomy element fasady zaproponowany przez architektów. Będzie chronił przed nadmiernym nasłonecznieniem. Za pomocą zdalnego systemu sterowania mieszkańcy tych luksusowych apartamentów będą mogli dowolnie przesuwać "firanki". W ten sposób fasada nowego wrocławskiego apartamentowca nigdy nie będzie taka sama...

W tylnej części budynku, ponad strefę cokołu, wytyczono kameralny, wykończony drewnianymi panelami dziedziniec, który otwiera się dwoma dużymi prześwitami na zieleń wypełniającą plac Powstańców Śląskich.

Metr kwadratowy w Thespianie kosztuje 14-15 tys. zł. W ofercie znajduje się cały wachlarz apartamentów od 60-metrowych typu studio po mieszkania z trzema sypialniami, salonem i dwoma łazienkami.

Największy z nich ma 200 m kw. Natomiast najdroższy - kosztuje 2,5 mln zł - jest apartament o pow. 150 m kw. ze 120-metrowym tarasem, znajdujący się na szóstym piętrze budynku. Roztacza się z niego widok na panoramę miasta oraz rondo Powstańców Śląskich.

    Więcej o:

Skomentuj:

Apartamentowiec Thespian we Wrocławiu